Відбувся воркшоп щодо стратегії розвитку реабілітаційних відділень у лікарні

7 листопада 2023
1056
Резюме

На базі однієї з міських лікарень Дніпра пройшов дводенний воркшоп «Стратегія розвитку реабілітаційного відділення як частини лікарні». Захід має допомогти керівникам лікарень і мультидисциплінарним реабілітаційним командам із різних куточків України втілити сучасний доказовий підхід у сфері відновлення людини. Також захід сприяє підвищенню якості реабілітаційних послуг у багатопрофільних медичних закладах, що надзвичайно важливо в контексті концепції […]

На базі однієї з міських лікарень Дніпра пройшов дводенний воркшоп «Стратегія розвитку реабілітаційного відділення як частини лікарні». Захід має допомогти керівникам лікарень і мультидисциплінарним реабілітаційним командам із різних куточків України втілити сучасний доказовий підхід у сфері відновлення людини.

Також захід сприяє підвищенню якості реабілітаційних послуг у багатопрофільних медичних закладах, що надзвичайно важливо в контексті концепції МОЗ із розбудови відповідного виду допомоги на базі спроможної мережі. Адже кластерні та надкластерні багатопрофільні лікарні — фундамент для доступної реабілітаційної допомоги.

Загалом у заході взяли участь 10 управлінських команд із медичних закладів України. Зокрема, з Київської, Одеської, Тернопільської, Черкаської, Івано-Франківської, Чернівецької, Кіровоградської, Хмельницької, Житомирської областей.

Воркшоп дав фахівцям необхідні знання та інструменти для побудови довгострокових планів розвитку реабілітаційних відділень. Представники лікарень навчилися організовувати роботу реабілітаційних команд та їх взаємодію з пацієнтами таким чином, аби отримати максимально можливий прогрес людини, яка проходить відновлення.

Досвід міської лікарні Дніпра

Досвідом із колегами ділилися фахівці міської лікарні Дніпра. Адже саме тут функціонує одне з найкращих у країні реабілітаційних відділень. За час роботи в медзакладі створено повністю безбар’єрну реабілітаційну інфраструктуру з власним ліжковим фондом та приміщеннями для надання ефективної допомоги. Також за жагу до безперервного професійного розвитку та плідну роботу його внесено МОЗ до переліку центрів досконалості.

Коментар Алли Півник

«На сьогодні у відділенні є 30 реабілітаційних ліжок, де надається стаціонарна реабілітаційна допомога значного обсягу. З кожним роком у нашому відділенні збільшується кількість пацієнтів, яким ми надаємо допомогу. Так, у 2020 р. ми допомогли 138 пацієнтам, у 2021 — 629 пацієнтам, у 2022 — 1461  пацієнту, за 9 міс 2023 р. — 863 пацієнтам», — зазначила завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Реабілітаційного центру Дніпра Алла Півник.

Зокрема, власними здобутками щодо менеджменту медичного закладу та алгоритму впровадження сучасної й доказової системи реабілітації поділилася і генеральна директорка міської лікарні Дніпра Наталя Бут. Вона спростувала міф про те, що побудувати ефективне реабілітаційне відділення в умовах війни неможливо. І на власному прикладі показала, як це можуть зробити інші медичні заклади.

У заході взяли участь:

  • радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна;
  • міський голова Дніпра Борис Філатов;
  • генеральна директорка міської лікарні Дніпра Наталя Бут;
  • завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Реабілітаційного центру Дніпра Алла Півник;
  • операційна директорка благодійної організації «Пацієнти України» Марія Гришина.

Воркшоп організовано партнерами МОЗ — проєктом «Реабілітація травм війни в Україні». Він реалізується за підтримки Швейцарії, Європейського Союзу та Nova Ukraine. Мета ініціативи — розбудова сучасної системи доказової реабілітації, яка є надважливою для ефективного відновлення військових і цивільних українців після поранень та травм.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua