Статистика МОЗ: епідситуація щодо ГРВІ, грипу та COVID-19 та які вакцини доступні

30 жовтня 2024 о 16:25
404

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) з 21 до 27 жовтня в Україні на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип та COVID-19 захворіли 124 109 людей, із них 76 689 — діти. До лікарень країни госпіталізували 2644 пацієнтів, серед яких медичної допомоги в медзакладі потребували 1567 дітей.

До лікарні з COVID-19 потрапили 360 захворілих. Загалом по країні з 21 до 27 жовтня зареєстровано 1308 випадків захворювання на COVID-19. Найбільше — в Чернігівській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Полтавській областях.

Наразі перевищення епідемічного порогу низького рівня зареєстровано в Тернопільській та Чернівецькій областях. В інших регіонах України відзначається передепідемічний рівень. Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу — різний для кожної області. Він розраховується залежно від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій. В областях, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу, можуть застосовуватися посилені протиепідемічні заходи.

Загалом, під час епідсезону 2024/25 з 30 вересня до 27 жовтня на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 476 738 людей. Це на 13,8% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Наразі летальних випадків внаслідок ускладнень грипу не зареєстровано. Однак зафіксовано 35 летальних випадків внаслідок ускладнень COVID-19. За даними медиків, померлі не мали профілактичних щеплень проти коронавірусної інфекції протягом останніх 12 міс.

Нагадуємо, що найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу — щорічна вакцинація, зокрема для людей з груп ризику. Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Натомість щеплення проти цих хвороб можна робити в один день або з рекомендованим інтервалом. Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення. Медики використовують омікронспецифічні вакцини «Comirnaty» від Pfizer для дорослих та дітей. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря.

Проти грипу рекомендована щорічна вакцинація, адже за тяжкого перебігу він може спричиняти небезпечні ускладнення: ураження серця, легень, нирок тощо. Вакцина не входить до переліку безоплатних щеплень, однак рекомендована, особливо людям з групи ризику (усім, хто працює в місцях масового скупчення людей: медпрацівникам, правоохоронцям, учителям, а також вагітним, пацієнтам із хронічними захворюваннями, дітям віком до 5 років та людям віком старше 60 років).

Вакцини проти грипу французького та корейського виробництва з початку жовтня вже доступні в аптеках:

  • ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ / GC FLU QUADRIVALENT ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ (РОЗЩЕПЛЕНИЙ ВІРІОН, ІНАКТИВОВАНИЙ) (ДжіСі Біофарма Корп., Республіка Корея);
  • ВАКСІГРИП® ТЕТРА / VAXIGRIP TETRA СПЛІТ-ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ЧОТИРЬОХВАЛЕНТНА, ІНАКТИВОВАНА (Санофі Пастер, Франція).

Вони сертифіковані та пройшли державний контроль якості. Станом на 27 жовтня проти грипу вже вакцинувалися 50 226 українців.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами mon.gov.ua