Робоча поїздка Віктора Ляшка на Сумщину

4 жовтня 2024 о 10:22
384

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час робочого відрядження на Сумщину 3 жовтня 2024 р. відвідав кілька медичних закладів та разом з начальником Сумської обласної військової адміністрації Володимиром Артюхом провів нараду з керівниками медзакладів щодо стану надання медичної допомоги в області та готовності медичної системи до реагування на надзвичайні ситуації.

Пряма мова Віктора Ляшка

«28 вересня російська армія двічі прицільно вдарила по лікарні в Сумах, по корпусу, в якому на той момент перебувало 86 пацієнтів, у тому числі 15 маломобільних, та 38 медичних працівників. 10 людей загинули. Це тероризм. Такі випадки непоодинокі. Росія фактично щодня завдає ударів по нашій медичній інфраструктурі: 1663 будівлі медзакладів по всій країні вже пошкоджені та ще 222 зруйновані вщент. На жаль, наразі в країні немає безпечних місць, тому кожна область весь час повинна відпрацьовувати плани реагування та бути постійно готовою до будь-яких сценаріїв, аби вчасно та максимально ефективно надати медичну допомогу. Особливо це актуально для областей, які знаходяться поблизу активних бойових дій», — зазначив міністр охорони здоров’я України.

Під час наради обговорили координацію дій між медзакладами, медичними працівниками та «екстренкою» у надзвичайних ситуаціях, детально розібрали, як відбувалася евакуація поранених та госпіталізованих пацієнтів після останньої атаки на лікарню, масштаби руйнувань, плани відновлення та організацію роботи лікарів. Міністр подякував медикам за роботу в надскладних умовах та підкреслив, що важливо зберегти медичні кадри та дати їм можливість працювати. Передбачається, що частина медиків залишиться працювати у вцілілих корпусах пошкодженої лікарні, а частина — тимчасово підсилить інші медзаклади міста. Для цього вже відпрацьовані всі юридичні основи з боку Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Також В. Ляшко зазначив, що постійних атак зазнають не лише медзаклади, а й автомобілі екстреної медичної допомоги. Для того щоб медики мали змогу рятувати людей, важливо постійно поповнювати автопарки центрів «екстренки». Міністр подякував Фундації Олени Зеленської, яка оперативно відгукнулася на трагедію в Сумах та передала 4 автомобілі швидкої допомоги Сумському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Кожен із переданих автомобілів оснащений необхідним обладнанням для надання екстреної допомоги, включаючи реанімаційний блок з апаратом штучної вентиляції легень та дефібрилятором, що дозволить лікарям проводити реанімаційні заходи на місці. Передача 4 автомобілів швидкої допомоги стала можливою завдяки Благодійному центру «King Salman Humanitarian Aid and Relief Centre» (Королівство Саудівська Аравія). Від сьогодні реанімобілі вже працюють на евакуаційних маршрутах та рятують життя українцям.

Попри війну та обмежені ресурси, МОЗ продовжує працювати над модернізацією медичних закладів навіть у прифронтових областях.

«Якісна, доступна та безоплатна медична допомога для українців — наш пріоритет. Для цього важливо, аби в лікарнях було сучасне обладнання, яке дозволяє більш точно діагностувати та лікувати хвороби. Так, за останні кілька років завдяки централізованим закупівлям, допомозі партнерів та спільним проєктам Сумщина отримала магнітно-резонансний томограф, нейрохірургічний мікроскоп, лінійний прискорювач, 3 ангіографи, 7 апаратів для комп’ютерної томографії, 11 кисневих станцій, 9 стаціонарних рентгенапаратів. Важливо, аби воно раціонально використовувалося та працювало на благо пацієнтів», — наголосив міністр.

Також міністр провів закриту годинну зустріч з головою Сумської обласної військової адміністрації, на якій обговорили актуальні питання функціонування системи охорони здоровʼя області в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, нещодавно в Міністерстві охорони здоровʼя України відбулася зустріч міністра із керівниками структурних підрозділів з питань охорони здоровʼя обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій. Перший блок було присвячено досвіду реагування медичної системи на терористичні атаки рф, спираючись на приклади трьох конкретних випадків — Полтави, Львова та Києва.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua