VI Міжнародний медичний форум: платформа для обміну досвідом та підвищення кваліфікації медиків

23 квітня 2015
1225
Резюме

15–17 квітня 2015 р. у столичному виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбувся VI Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині — здоров’я нації» — важлива подія для фахівців галузі охорони здоров’я України, яка з’єднала потужну науково-практичну програму та спеціалізовані виставки, створивши міжнародну платформу для обміну досвідом та підвищення кваліфікації медиків. Організаторами заходу виступили Національна академія медичних наук (НАМН) України, Національна медична академія післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика та компанія «LMT» при підтримці Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, спорту та туризму, Уряду, Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, Державної служби України з лікарських засобів, Державного агентства України з туризму та курортів, Київської міської державної адміністрації. Захід відбувся за сприяння 140 медичних асоціацій, громадських об’єднань, соціальних фондів, 15 вищих медичних навчальних закладів, 2 медичних академій післядипломної освіти, 130 спеціалізованих видань України, країн СНД та зарубіжжя, 350 спеціалізованих інтернет-ресурсів. Загалом протягом 3 днів його відвідало більше 9 тис. фахівців.

В урочистій церемонії відкриття форуму взяли участь Ольга Богомолець, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я; Віталій Цимбалюк, віце-президент НАМН України; Юрій Вороненко, ректор НМАПО імені П.Л. Шупика; Малгожата Гавін, керівник відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Польщі в Україні.

О. БогомолецьО. Богомолець зазначила, що сьогодні країна потребує якомога більше подібних заходів. Події, які сколихнули нашу країну, торк­нулися медичної галузі. Науковці та лікарі стали надійним тилом, продемонстрували патріотизм та відданість своїй справі. До минулого року в Україні фактично не існувало тактичної медицини, і за останній рік вдалося сформувати догоспітальний, первинний, вторинний та третинний рівні надання допомоги, почати відпрацьовувати шляхи евакуації. Розпочинається розбудова системи реабілітації, яка обов’язково повинна бути у вигляді державної програми.

В. ЦимбалюкВ. Цимбалюк підкреслив, що проведення форуму є професійним обов’язком для науковців, лікарів, представників профільних асоціацій та відомств, які збираються задля вирішення проблемних питань галузі, удосконалення системи охорони здоров’я загалом.

За словами Ю. Вороненка, з кожним роком форум збирає кращих представників галузі охорони здоров’я. Цього року академія стала одним з організаторів форуму, що дозволило продемонструвати її великий науковий і прикладний потенціал, започаткувати новітні освітні проекти для фахівців охорони здоров’я.

М. Гавін присвятила доповідь сфері медичного туризму, який з року в рік охоп­лює все більше континентів і приваблює все більше зацікавлених осіб. Доповідач побажала всім учасникам успіху і процвітання та запросила відвідати польський національний стенд, на якому представлено низку провідних медичних осередків і ре­абілітаційних центрів. Здобуті знання про польсь­кий медичний ринок, налагодження нових ділових контактів допоможуть розвитку польсько-українського співробітниц­тва в цій сфері.

Ю. ВороненкоТакож у відкритті форуму взяли участь Ірина Сисоєнко, народний депутат, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я; Ігор Мельник, начальник сектору європейської інтеграції Державного агентства України з туризму та курортів; Василь Князевич, завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України; Кім Кванг Хі, комерційний аташе відділу посольства Південної Кореї в Україні; Чуа Теонг Бан, надзвичайний та повноважний посол Малайзії в Україні; Красімір Неделчев Мінчев, надзвичайний та пов­новажний посол Республіки Болгарія в Україні; Ернесто Антоніо Сенті Даріас, надзвичайний та повноважний посол Республіки Куба в Україні.

М. Гавін У рамках Міжнародної виставки охорони здоров’я MEDICAEXPO представлено повний спектр обладнання, техніки, інструментарію, виробів медичного призначення вітчизняного та зарубіжного виробництва. Тематичні розділи виставки:

  • MEDRadiology — конвенціональна рентгенодіагностика, рентгенівська комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, ультразвукова діагностика, ядерна медицина, променева терапія, радіаційна безпека;
  • MEDLab — комплексне забезпечення медичних лабораторій;
  • MEDTech — медична техніка та обладнання для амбулаторного та стаціонарного лікування;
  • MEDSolutions — комплексні рішення для закладів охорони здоров’я: проектування, інжиніринг, автоматизація, телекомунікаційні та інформаційні технології в медицині;
  • MEDRehab&Physio — обладнання та технології для фізіотерапії та медичної реабілітації;
  • MEDСleanTech — чисті приміщення, клінінг, спецодяг та засоби індивідуального захисту;
  • MEDInnovation — інноваційні розробки та перспективні проекти науково-дослідних установ медичного профілю і вищих медичних закладів;
  • MEDDent — обладнання, матеріали та технології у галузі стоматології;
  • NEW! HEALTH BEAUTY — професійне обладнання, матеріали і сучасні технології для естетичної медицини, пластичної хірургії. Напрямок anti-aging.

Міжнародна фармацевтична виставка PHARMAEXPO включала лікарські засоби, парафармацевтичну продукцію, товари медичного призначення, лікувальну косметику, комплексне оснащення аптек, послуги для фармацевтичного ринку.

Загалом у виставках взяли участь 300 учасників із 23 країн світу.

Ключовою подією форуму став IV Міжнародний медичний конгрес «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України». Він зібрав науковців та лікарів понад 100 медичних спеціалізацій, які отримали виняткову нагоду обмінюватися досвідом, вдосконалювати знання та практичні навички.

Цього року кількість співорганізаторів конгресу збільшилася майже вдвічі — 80 провідних вітчизняних і зарубіжних медичних та фармацевтичних науково-дослідних осередків представили останні відкриття та актуальні дослідження: 32 установи НАМН України, 13 кафедр НМАПО імені П.Л. Шупика, 3 профільні установи МОЗ України, а також українські та зарубіжні профільні асоціації, провідні професійні установи Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики, вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти. У ролі спікерів виступили 700 видатних вітчизняних та міжнародних фахівців галузі охорони здоров’я, які провели понад 60 науково-практичних заходів: симпозіумів, конференцій, семінарів, круглих столів, 35 майстер-класів.

У рамках заходу проведено українську лабораторну школу, терапевтичну школу, школу ультразвукової та функціональної діагностики, школу Нealth beauty, українську кардіологічну школу ім. М.Д. Стражеска, школу екстреної медичної допомоги, школу реабілітаційної медицини, українську школу медсестринства. У ході майстер-класів MEDZOOM протестовано сучасне медичне обладнання та отримано кваліфіковану консультацію від професіоналів на стендах компаній в режимі нон-стоп.

Науково-практичні заходи присвячені останнім відкриттям та актуальним дослідженням у лабораторній медицині, медичній радіо­логії, онкології, медицині невідкладних станів, терапії, офтальмології, гастроентерології, кардіології і кардіохірургії, урології, гематології та трансфузіології, неврології, фізіотерапії та реабілітації, хірургії та нейрохірургії, педіатрії, акушерстві та гінекології, епідеміології, клінічній фармакології, загальній фармації та ін.

Проведено низку науково-практичних заходів з метою навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів, які надають першу допомогу пораненим, займаються лікуванням уражень, отриманих під час бойових дій, а також медико-соціальною реабілітацією. Програма включала майстер-класи з тактичної медицини, координатором яких виступила Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги. Організовано міжгалузевий науково-практичний семінар «Бойові пошкодження опорно-рухової системи: госпітальний етап і медико-соціальна реабілітація», під час якого розглянуто питання невідкладної допомоги, військової хірургії, відновної хірургії, реконструктивної, протезної, ортопедичної допомоги при бойових травмах.

Відбулися науково-практичні конференції «Особливості надання нейрохірургічної допомоги в умовах АТО», «Невідкладні стани в кардіохірургії. Організація та надання екстреної медичної допомоги військовим та постраждалим у зонах бойових дій», «Нові організаційні та лікувально-діагностичні технології в дерматовенерологічній практиці в період ведення бойових дій», «Актуальні питання біомедичної та реабілітаційної інженерії», симпозіуми «Медицина невідкладних станів та медицина катастроф», «Інноваційні технології лікування поширених і глибоких опіків і ран здебільшого неопікової етіології», майстер-класи з надання екстреної медичної допомоги.

Конгрес став місцем зустрічі власників, керівників та менеджерів медичних закладів, головних лікарів та їх заступників, які взяли участь у спеціальній програмі «Дні приватної медицини», організованій журналом «Практика управління медичним закладом» та компанією «LMT». «Дні приватної медицини» — широкоформатний захід, присвячений тенденціям приватного сектору медицини, останнім законодавчим ініціативам, проблематиці взаємодії зі страховими компаніями, розробці та впровадженню системи управління якістю в закладах охорони здоров’я тощо. Провідні юристи, представники консалтингових, страхових та інвестиційних компаній навели реальні приклади антикризового менеджменту приватних медичних закладів, надали фахові консультації.

VI Міжнародний медичний форум: платформа для обміну досвідом та підвищення кваліфікації медиків

IV Міжнародна виставка медичного туризму SPA&Wellness — Healthcare Travel Expo — перша в Україні виставка, орієнтована на практику надання високоякісних медичних та оздоровчих послуг на території України та за її межами. Виставка сприяла підвищенню обізнаності про високий рівень медичних послуг в Україні та за кордоном, дала змогу встановити ділові контакти, обмінятися досвідом із зарубіжними колегами, налагодити двосторонню спів­працю. Участь в експозиції взяли провідні міжнародні клініки, медичні та реабілітаційні центри, санаторно-курортні заклади, SPA&Wellness-курорти України, Польщі, Угорщини, Болгарії, Ізраїлю, Словаччини, Словенії, Туреччини, Південної Кореї, Малайзії, США.

У рамках виставки відбувся семінар «Медичний туризм в Україні і за кордоном. Стажування та працевлаштування лікарів за кордоном. Можливості українсько-польської співпраці. Практична медицина у Великобританії», слухачі якого дізналися про програми стажування лікарів, ефективні моделі побудови бізнесу, секрети залучення пацієнтів, отримали поради щодо роботи з міжнародними клініками та компаніями, які розвивають напрямок медичного туризму.

Оргкомітет форуму став дійсним членом громадської організації «Всеукраїнський волонтерський рух України» з метою максимальної допомоги людям, що постраждали внаслідок ситуації на сході України, зокрема дітям-сиротам, особам літнього віку, переселенцям, учасникам АТО та інвалідам, сім’ям загиблих.

Міжнародний медичний форум — це крок назустріч новим ідеям і напрямам для розширення знань, розвитку практичних навичок, обміну досвідом, підвищення кваліфікації та нових можливостей. Захід примножує надбання галузі, сприяє компетентному діалогу та виробленню спільних поглядів щодо майбутнього медицини, тематика науково-практичної програми свідчить про правильно розставлені пріоритети і прагнення фахівців робити вагомий внесок у перетворення

Look the worth www.dcdhome.com sites. I but off your time. To discount cialis 20mg hair still as HAIR here www.sussexwarrenhrma.org the found and – etc. I,.

системи охорони здоров’я України.

Ганна Барміна,
фото Сергія Бека

За матеріалами
«Щотижневика АПТЕКА»
від 23.04.2015 р.