Грип та ГРВІ: епідемічна ситуація за останній місяць

10 листопада 2023
705
Резюме

З початку жовтня до 5 листопада в Україні на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), включаючи COVID-19, захворіла 692 151 людина. За останній тиждень (з 30 жовтня до 5 листопада) зареєстровано 137 191 випадок, із них 73 685 — діти віком до 17 років. Найбільше хворих у Житомирській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях. З […]

З початку жовтня до 5 листопада в Україні на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), включаючи COVID-19, захворіла 692 151 людина. За останній тиждень (з 30 жовтня до 5 листопада) зареєстровано 137 191 випадок, із них 73 685 — діти віком до 17 років. Найбільше хворих у Житомирській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

З 30 жовтня до 5 листопада госпіталізовано 4133 особи, з яких 1971 дитина. Виявлено 9827 випадків COVID-19, зареєстровано 51 летальний випадок. Цього тижня на території України лабораторно підтверджений випадок нового субваріанта коронавірусу варіанта «омікрон» під назвою «пірола». Його виявили на Рівненщині, виокремити випадок «піроли» вдалося завдяки секвенуванню — лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися в геномі вірусу.

Нагадаємо, щеплення проти COVID-19 залишається безоплатним для кожного українця. Зробити його можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» — вакцина «Comirnaty» для дітей).

Вакцину проти грипу корейського або французького виробництва можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. З початку жовтня щеплення зробили 49 104 людини. Крім того, кожна область отримала безоплатну вакцину для медиків для проведення щеплень проти грипу.

За перших ознак захворювання не призначайте собі лікування самостійно — зверніться до сімейного лікаря. Лише лікар після огляду та аналізу стану організму може призначити ефективне лікування.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua