Алгоритм описує послідовність дій медичних працівників та особливості їх взаємодії з підрозділами Національної поліції України, службами у справах дітей, батьками та родичами дітей з урахуванням віку та особливостей розвитку та стану здоров’я дитини, а також обставин воєнного стану відповідно до діючого законодавства. Алгоритм містить 8 етапів: виявлення, повідомлення, інформування, ідентифікація, медичний огляд, інформування про стан дитини, медична допомога та виписка.
Дитина може загубитися і в мирний час, а в період воєнного стану ризик виникнення такої ситуації зростає.
Ідею розробити такий алгоритм підказав випадок із життя, зазначила його співавтор Зінаїда Кияниця — експерт проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» та член Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану:
«Під час одного з засідань штабу саме обговорювали ситуацію, коли про виявлену дитину без супроводу недосвідчений медичний працівник не повідомила службу у справах дітей. Саме ця служба має забезпечувати заходи із захисту дітей, які залишилися без батьківського піклування. Цей випадок і визначив потребу в розробці такого алгоритму. Він передбачає варіанти дій у різних ситуаціях, бо сценарій буде дуже відрізнятися, скажімо, в умовно мирному Івано-Франківську чи в Харкові, навколо якого тривають бойові дії».
Кожен етап алгоритму описує дії медика та очікуваний результат, терміни виконання і документування, а також особливості дій у разі надзвичайної ситуації. Поради стануть у нагоді не лише фахівцям, а й звичайним громадянам та волонтерам, адже виявити дитину без супроводу може будь-хто.
Детальна інструкція доступна для завантаження за посиланням: bit.ly/UAChc22
Тут її можна переглянути у відеоформаті: cutt.ly/dXa46n8