На виплату зарплат медикам медичні заклади з початку року отримали 54 млрд грн

15 липня 2022
852
Спеціальності :
Резюме

Коментар Олексія Яременка, заступника міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції

З початку 2022 р. медичні заклади отримали з державного бюджету понад 74 млрд грн за Програмою медичних гарантій. З них 54 млрд грн — кошти на виплату заробітної плати медикам.

Коментар Олексія Яременко

За словами заступника міністра охорони здоровʼя Олексія Яременка, щомісяця на фонд оплати праці з держбюджету спрямовується близько 9 млрд грн. Ці кошти, зокрема, покривають виплату базової заробітної плати медикам на рівні не менше ніж 20 000 грн для лікаря та не менше ніж 13 500 грн для медичної сестри.

«МОЗ спрямувало всі зусилля на те, аби наші медики, які сьогодні працюють у надважких умовах, мали гідну зарплату та отримували її вчасно. Для  цього ще на початку війни ми змінили підхід до фінансування медичних закладів, який передбачав, що лікарні щомісяця отримуватимуть 1/12 обсягу річного фінансування. Уже в липні в лікарнях, які працюють у тилу, ми перейшли на систему оплат за фактично надані медичні послуги. Це дозволить більш ефективно використовувати бюджетні кошти та підвищить фінансову спроможність закладів охорони здоров’я», — зазначив О. Яременко.

Національна служба здоров’я України, зі свого боку, кожного місяця вчасно перераховує лікарням кошти, необхідні для виплати зарплат медикам.

Заступник міністра нагадав, що медики, які працюють на тимчасово окупованих територіях України, теж щомісяця забезпечуються заробітною платою.

Нагадаємо, напередодні в результаті домовленостей з урядом Сполучених Штатів Америки Україна отримала 1,7 млрд дол. США, які будуть спрямовані на підтримку наших медиків, а саме: на забезпечення їх гідною зарплатою.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua