В Охматдиті встановили унікальне обладнання для проведення променевої терапії дітям з онкологічними захворюваннями

19 січня 2022
489
Резюме

В НДСЛ «Охматдит» з’явилася нова медична послуга у боротьбі з дитячим раком. Спеціальне обладнання для лінійного прискорювача значно розширює можливості для лікування онкопатології в Україні, а високі потужності прискорювача уможливлюють безпечніше опромінювання.

Вперше в національній дитячій спеціалізованій лікарні з’явилася можливість надавати повний спектр медичних послуг у боротьбі з дитячим раком. НДСЛ «Охматдит» за бюджетні кошти придбано спеціальне обладнання для лінійного прискорювача, яке значно розширює можливості лікування в закладі. Програмне забезпечення обладнання оновлено до останньої версії, а опромінення тепер можна здійснювати безпечніше, використовуючи високі потужності. Зокрема, тепер пацієнти закладу матимуть доступ до послуги з тотального опромінення тіла (total body irradiation). Це процедура, яка необхідна для підготовки до трансплантації кісткового мозку. Відтепер діти, які потребують такої допомоги, отримуватимуть її безоплатно в державному закладі. Раніше для виконання тотального опромінення доводилося відправляти маленьких пацієнтів за кордон.

Інфраструктурні зміни в медичній галузі стосуються пріоритетних питань, адже переоснащення лікарень дає можливість працювати з новітнім обладнанням, здатним проводити якісну діагностику та ефективне лікування маленьких пацієнтів», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Завдяки роботі лінійного прискорювача останньої версії вдасться значно розширити перелік методик променевої терапії. Крім того, застосування прискорювача дозволить зменшити час впливу опромінення при одночасному збільшенні кількості опромінюваних зон.

Ю.В. Жарікова
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua