Заява «СІНЕВО УКРАЇНА» щодо необґрунтованого донарахування компанії податкових зобов’язань

17 грудня 2021
1199
Спеціальності :
Резюме

У вересні–листопаді 2021 р. Центральне міжрегіональне управління Державної податкової служби України по роботі з великими платниками податків провело в компанії «Сінево Україна» планову податкову перевірку, за результатами якої компанії було нараховано додаткові податки у розмірі

1 085 665 836 грн

16 грудня 2021. Київ, Україна. У вересні–листопаді 2021 р. Центральне міжрегіональне управління Державної податкової служби України по роботі з великими платниками податків провело в компанії «Сінево Україна» планову податкову перевірку. За результатами перевірки «Сінево Україна» було необґрунтовано нараховано додаткові податки у розмірі 1 085 665 836 грн.

Податкова служба звинувачує «Сінево Україна» у нібито ненаданні необхідних для перевірки документів, які підтверджують витрати компанії. Зі свого боку, компанія «Сінево» дуже здивована таким рішенням податкової служби та категорично не погоджується з ним.

Офіційно заявляємо, що податковому органу було надано всі запитані для перевірки документи, і факти передачі цих документів задокументовані. Тому розмір нарахованих податкових зобов’язань у 1,1 млрд грн, що становить майже 50% річного обороту компанії, є абсолютно необґрунтованим та безпідставним. Ми будемо обов’язково оскаржувати результати перевірки у судових та інших уповноважених органах.

Зазначимо, що компанія «Сінево Україна» є частиною шведської групи «Медікавер», яка займається охороною здоров’я і акції якої котуються на Стокгольмській біржі. Група «Медікавер» веде повністю легальну і прозору діяльність в усіх країнах, де працюють бізнеси Медікавер/Сінево, зокрема і в Україні, чітко і безкомпромісно дотримуючись законодавства України.

За майже 15 років роботи компанія «Сінево» інвестувала більше 50 млн євро у розвиток бізнесу та загалом лабораторного ринку України. Тільки за останні 2 роки «Сінево Україна» сплатила до українського бюджету понад 300 млн грн різних податків та зборів. Окрім того, створивши більше 2000 робочих місць та виплачуючи всі зарплати виключно офіційно, компанія перерахувала ще понад 180 млн грн податків за своїх працівників.

Тому як найбільший інвестор, платник податків та роботодавець серед медичних компаній України ми вважаємо за необхідне надати максимальний розголос щодо ситуації, яка відбулася, щоб привернути увагу громадськості та бізнес-спільноти до рішення податкових органів, яке викликає дуже багато запитань. А також разом протидіяти необґрунтованим рішенням Державної податкової служби, які можуть мати негативні наслідки для інвестиційного клімату України в цілому. Створена ситуація завдає непоправної шкоди іміджу України на міжнародній арені і нівелює всі раніше зроблені зусилля із створення реноме привабливої для бізнесу та інвестицій країни.

Ми звертаємося до Президента України, Прем’єр-міністра України, бізнес-омбудсмена, міжнародних правозахисних організацій, посольства Швеції в Україні із закликом захистити права чесного бізнесу, яким є компанія «Сінево», та іноземного інвестора в Україні.

Стисла довідка про діяльність компанії:

  • «Сінево» — найбільша в Україні мережа лабораторій, що входить до шведського медичного холдингу Medicover. Мережа «Сінево» налічує понад 340 лабораторних центрів, які працюють у більш ніж 150 населених пунктах України, а також 8 лабораторій, у яких виконується понад 1 тис. видів тестів.
  • Щороку лабораторні центри компанії обслуговують понад 5 млн клієнтів.
  • У 2017 р. «Сінево» у складі холдингу Medicover здійснила ІРО на Стокгольмській фондовій біржі. Таким чином, «Сінево» стала першою та єдиною в Україні медичною компанією, акції якої котуються на міжнародній біржі.
  • З 2007 р. холдинг Medicover інвестував у розвиток компанії понад 50 млн євро.
  • «Сінево» є найбільшим роботодавцем та інвестором серед медичних закладів в Україні.
  • Загалом лабораторна мережа Synevo, крім України, представлена у 9 країнах Європи: Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Білорусі, Грузії, Молдові, Болгарії та Сербії.

Матеріал підготовлено за матеріалами компанії Medical Laboratory SYNEVO Ukraine/Synevo [email protected]

Редакція журналу «Український медичний часопис»