В Україні почав діяти «жовтий» рівень епіднебезпеки

23 вересня 2021
500
Спеціальності :
Резюме

Для вакцинованих передбачені певні пом’якшення

З 00:00 год 23 вересня 2021 р. на всій території України почав діяти «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 21 вересня.

Обмеження

У межах «жовтого» рівня заборонено, зокрема:

  • проведення масових заходів за участю більш ніж 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. м тощо.

Заклади освіти працюватимуть за такими умовами:

  • дитячі садки та 1–4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно,
  • 5–12 класи шкіл та інші заклади освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі понад 80% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б одною дозою вакцини проти COVID-19.

Особливості для вакцинованих

Водночас вимоги до «жовтого» рівня є пом’якшеними для вакцинованих. Обмеження «жовтого» рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19.

Для роботи у «жовтому» рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану сімейним лікарем.

Також тимчасово для безперешкодного відвідування закладів чи заходів дозволено мати негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген. Такий результат дійсний 72 год.

Проте якщо в заклад або на захід потрапляє невакцинований відвідувач, включаються правила та обмеження «жовтого» рівня.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу.

Нагадаємо, що за останні 3 міс 98,1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua