Вакцинація від COVID-19 додасть лікарям зарплату, а не роботу

21 вересня 2021
1859
Спеціальності :
Резюме

Віктор Ляшко закликав українців вакцинуватися якомога швидше

Зараз в Україні наявні понад 11 млн доз різних вакцин від COVID-19  — обирайте та вакцинуйтеся якомога швидше. Чим більше людей отримують щеплення, тим менша ймовірність настання «червоного» рівня епідемічної безпеки в Україні. Про це 21 вересня заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Коментар Віктора Ляшка

«Давайте дамо можливість медикам спокійно працювати. Для цього треба записатися і прийти на процедуру щеплення. Таким чином ви додасте їм зарплату, а не роботу. Проаналізувавши 3 міс роботи медичної системи, ми бачимо, що 98,1% госпіталізованих з COVID-19 — невакциновані», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він додав, що лише вакцинація — це спосіб залишити жорсткі карантинні обмеження в минулому.

«Небагато країн світу дають можливість своїм громадянам обирати вакцини. В Україні ж наявні три продукти (нещодавно було 4), тому всі охочі можуть обирати, чим і де вакцинуватися», — додав міністр.

Доступні вакцини

В Україні наразі доступні три вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer. Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя, але вони працюють лише тоді, коли потрапляють до вашого організму. МОЗ рекомендує записуватися на щеплення вже сьогодні, щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також — людей поруч.

Групи ризику

У зоні найвищого ризику тяжкого перебігу та смерті від COVID-19 особи віком старше 60 років, пацієнти із супутніми захворюваннями, як-от: цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні хвороби, та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів.

Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 11 456 848  щеплень. Кожен 5-й дорослий в Україні вже вакцинувався принаймні однією дозою (вакциновано 6 304 016 осіб, з них отримали першу дозу — 6 304 014 осіб, завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 5 152 834 особи (із них 2 особи отримали першу дозу за кордоном).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua