В Україні збільшується число нових випадків виявлення COVID-19

16 серпня 2021
877
Спеціальності :
Резюме

Лише вакцинація є дієвим способом вберегтися від тяжкого перебігу цієї хвороби чи можливої смерті

Декілька тижнів поспіль в Україні відмічають збільшення кількості виявлення нових випадків COVID-19. Лише вакцинація є дієвим способом вберегтися від тяжкого перебігу цієї хвороби чи можливої смерті. Тож необхідно забезпечити безперервний доступ до вакцин, навіть на вихідні чи свята. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 16 серпня 2021 р. на черговій селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Коментар Віктора Ляшка

«Дельта»-штам коронавірусу, сотні випадків якого вже зареєстровані в Україні, заразніший. Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби в разі інфікування цим штамом набагато вища, якщо ви не вакциновані. Доступ до вакцин має бути безперервним та зручним. На свята мобільні бригади мають працювати там, де це зручно для людей, — як зараз вони працюють в аеропортах та доводять свою ефективність», — зазначив В. Ляшко.

Зараз інфраструктура вакцинації налічує понад 3 тис. пунктів щеплення, майже 400 центрів масової вакцинації та тисячу мобільних бригад. За тиждень слід визначити, які опції їх роботи доречні протягом святкування 30-ї річниці незалежності України.

«Мета цієї роботи — дати максимально зручно «зустрітися» вакцині та пацієнту. Пунктам із низьким потоком, можливо, дійсно слід узяти паузу, аби подумати, як його збільшити, але центри масової вакцинації, особливо в торговельно-розважальних центрах та інших логістично привабливих місцях, мають працювати», — додав міністр.

У деяких регіонах успішно практикують виїзд мобільних бригад на площі та проведення вакцинації просто неба. Цей досвід слід перейняти всім та застосувати під час святкових заходів у центрах міст. Головне — дотримуватися карантинних правил: носити маски та зберігати дистанцію.

Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 7 460 766 щеплень. Вакциновано 4 722 695 осіб, з них отримали першу дозу — 4 722 693 особи, завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 2 738 073 особи (із них 2 особи отримали першу дозу за кордоном).

На сьогодні можна вакцинуватися:

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua