Брифінг міністра охорони здоровʼя України Максима Степанова

22 березня 2021
495
Спеціальності :
Резюме

«Розпочинаємо імунізацію сімейних лікарів і відкриваємо кабінети щеплень», — М. Степанов.

З 22 березня в Україні розпочинається чергова ланка другого етапу вакцинації — імунізація сімейних лікарів та відкриття стаціонарних пунктів щеплень. Згодом доєднаються працівники соціальної сфери, системи громадського здоров’я, а також особи віком старше 80 років, які записалися в чергу через додаток «Дія» або через сімейних лікарів. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Одночасно, за словами міністра, триватиме вакцинація тих категорій громадян, які мають отримати щеплення на першому етапі — це медики, залучені до боротьби з COVID-19, і військові в зоні Операції об’єднаних сил. Також М. Степанов повідомив, що до мобільних бригад, які наразі організовують вакцинацію, додається 565 стаціонарних пунктів щеплення. Всього в рамках другого етапу їх кількість буде збільшена до 2500. Вони розпочнуть свою роботу в разі надходження нових вакцин.

«Загалом протягом другого етапу вакцинації ми плануємо охопити максимальну кількість працівників первинної медичної допомоги, системи громадського здоров’я та соціальної сфери. Важливо розуміти, що етапи вакцинації, згідно з Дорожньою картою, можуть реалізовуватися одночасно. Алгоритми достатньо гнучкі. На практиці це означає, що розгортання другого етапу можливе з одночасним функціонуванням першого, що ми й зробили. Саме для цього розробили вакцинальну кампанію на двох платформах — мобільні бригади та стаціонарні пункти щеплень», — наголосив міністр.

За словами М. Степанова, станом на ранок 22 березня вакцинація перетнула позначку в 100 000 і досягла цифри в 111 025 щеплень.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»