Для вакцинації медиків від грипу буде поставлено 40 тис. доз вакцини

27 жовтня 2020
1853
Резюме

Усього в Україну поставлено 665 тис. доз вакцини проти грипу

До епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 665 тис. доз вакцини проти грипу. Найближчим часом МОЗ поставить у заклади охорони здоров’я 40 тис. доз вакцини проти грипу для щеплення медпрацівників, які працюють із хворими на коронавірусну інфекцію. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Коментар Віктора Ляшка

«Попри те що перебіг інфекційної хвороби, викликаної вірусом грипу, зазвичай відбувається у неускладненій формі, вона може призводити й до тяжкого перебігу. Особливо це стосується людей старшого віку, вагітних, осіб із хронічними хворобами, маленьких дітей. Циркуляція вірусів грипу під час пандемії COVID-19 в осінні та зимові місяці може мати тяжкі наслідки для вразливих груп населення. Тож важливим пріоритетом у цьому сезоні є вакцинація медпрацівників, що надають допомогу пацієнтам та реалізують заходи боротьби з COVID-19», — зазначив В. Ляшко.

Які вакцини завезено в Україну

За словами заступника міністра охорони здоров’я, до епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 500 тис. доз вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотиривалентна); 45 тис. доз вакцини «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, тривалентна); 120 тис. доз вакцини «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, тривалентна).

Зазначимо, що протиепідемічні заходи для безпечного проведення імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 визначені постановою головного державного санітарного лікаря України від 22.04.2020 р. № 13.

Нагадаємо: минулого епідсезону в Україні вакцинувалися 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становила 10,5%.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua