«Врятуй життя своїм бойовим побратимам — уклади контракт зі Збройними Силами України», — під таким гаслом розпочато інформаційну кампанію щодо збільшення кількості військових лікарів у військових лікувальних закладах. Про це 19 серпня 2016 р. на брифінгу в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» повідомив начальник Центрального військово-медичного управління Збройних Сил України — начальник медичної служби Збройних Сил України полковник медичної служби Едуард Хорошун.
У заході взяли участь керівники Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, Центрального військово-медичного управління Збройних Сил України, Української військово-медичної академії (УВМА).
За словами офіцера, проведення інформаційної кампанії зумовлено необхідністю формування постійного кадрового резерву військових медиків, які здатні сумлінно виконувати військовий обов’язок у військових госпіталях, медичних ротах та в районі проведення АТО, надавати медичну допомогу пораненим, травмованим військовослужбовцям Збройних Сил України.
Як повідомив полковник медичної служби Е. Хорошун, з цією метою Національним військово-медичним клінічним центром «ГВКГ», УВМА, військово-медичними клінічними центрами регіонів, військовими госпіталями організовано співпрацю з військовими комісарами, керівниками медичних і навчальних закладів, начальниками департаментів та управлінь охорони здоров’я областей і міст України та засобами масової інформації, зокрема, щодо проведення заходів із військово-патріотичної, професійної орієнтації медичних працівників для подальшої служби у Збройних Силах України та популяризації військової служби в медичних закладах оборонного відомства.
За словами начальника Центрального військово-медичного управління Збройних Сил України, акцент робиться на актуальності професії військового лікаря, військового фельдшера, санінструктора, медичної сестри. Постійно наводяться приклади мужності, героїзму та самопожертви військових медиків під час виконання службових обов’язків у районі проведення АТО.
За 8 міс поточного року до військово-медичних клінічних центрів у регіонах, військових госпіталів, військових мобільних госпіталів відібрано більше як 60 осіб офіцерського складу та понад 400 — сержантського та рядового складу.
На сьогодні укомплектованість особовим складом закладів охорони здоров’я, підпорядкованих Військово-медичному департаменту Міністерства Оборони України, становить: лікарі — 75,6%, середній медичний персонал — 67,9%.
«Слід наголосити, що в загальному медична служба Збройних Сил України укомплектована особовим складом: лікарі — на 55%, середній медичний персонал — на 61% та молодший медичний персонал — на 46%», — додав полковник медичної служби Е. Хорошун.
Заступник начальника Української військово-медичної академії полковник Іван Гончаренко розповів про проведення керівництвом медичного навчального закладу заходів з метою популяризації військової служби медичного персоналу, формування у студентської молоді, співробітників цивільних медичних закладів почуття національної гідності, патріотизму, духовності, військово-професійних якостей, необхідних для виконання бойових завдань за призначенням.
За його словами, у липні 2016 р. Українська військово-медична академія спільно з Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, Міжнародною академією екології та медицини і Київським медичним університетом асоціації народної медицини провели урочисту церемонію складання військової присяги на вірність українському народові студентами, які навчалися за програмою офіцерів медичної служби запасу. Також у квітні–червні за спільної участі керівництва військово-медичних клінічних центрів регіонів, УВМА та вищих медичних навчальних закладів України у Вінниці, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Чернівцях, Полтаві, Запоріжжі, Тернополі проведено ритуали складання військової присяги офіцерами медичної служби запасу.
На зазначених заходах проведено індивідуальну роботу та професійну орієнтацію випускників щодо проходження військової служби за контрактом у медичних закладах Збройних Сил України.
Також організовано відвідування майбутніми медиками поранених і хворих військовослужбовців — учасників АТО, дні відкритих дверей у військово-медичних клінічних центрах регіонів, пропагування серед цивільних лікарів служби у Збройних Силах України на посадах військових медиків.
У військово-медичних клінічних центрах регіонів викладачі УВМА проводили виїзні місячні тематичні цикли занять, до яких залучалися медсестри та фельдшери військових частин, військових госпіталів та цивільних закладів охорони здоров’я України.
«Після закінчення циклу щоденних занять цивільним медичним працівникам запропоновано підписати контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України», — повідомив заступник начальника Української військово-медичної академії.
Полковник Іван Гончаренко додав, що у цьому році слухачами УВМА стали 124 кращих випускники медичних вищих навчальних закладів, офіцерів запасу.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmu.gov.ua