Міністерствам оборони та охорони здоров’я спільно опрацювати та надати на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови щодо відновлення військових кафедр у вищих медичних навчальних закладах України — з такою ініціативою виступив заступник міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець під час засідання постійно діючого штабу Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України з питань організації медичного забезпечення за умов надзвичайних ситуацій.
За словами Василя Лазоришинця, життя змушує в режимі онлайн вносити корективи в навчальні плани та міняти акценти у структурі медичної підготовки. Він поінформував, що на виконання відповідної постанови парламенту та з метою надання медичної допомоги пораненим, вже внесено зміни до діючих навчальних програм з дисциплін:
- «Внутрішня медицина» — додано теми з військової терапії;
- «Хірургія, дитяча хірургія» — додано теми з військової хірургії;
- «Травматологія та ортопедія» — додано теми з військової травматології;
- «Нейрохірургія» — додано теми з військової нейрохірургії;
- «Гігієна та екологія» — додано теми з військової гігієни;
- «Епідеміологія» — додано теми з військової епідеміології.
Як повідомляло раніше МОЗ України, у 2010 р. було ліквідовано кафедри військової підготовки в усіх вищих медичних навчальних закладах, окрім Харківського національного, Тернопільського та Запорізького державних медичних університетів, та опорних кафедр Української військово-медичної академії.
Фахівці сподіваються, що Міноборони сформує запит на необхідну кількість медичних працівників для військових потреб, уряд виділить відповідне фінансування, а МОЗ України забезпечить їх якісну підготовку.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/