Станом на 18 липня 2014 р. працювали 144 (62,9%) пляжі із 229 запланованих до відкриття. З них 115 на морському та 29 на річковому узбережжі. Закрито 1 річковий пляж у Одеській області, решта ще не відкривалися через непідготовленість до сезону та відсутність дозвільних документів.
Фахівцями Державної санітарно-епідеміологічної служби України (далі — Держсанепідслужба України) на відповідних адміністративних територіях за звітний період (з 11 по 17 липня) було досліджено 395 проб води, з них 266 (67,3%) — морської та 129 — річкової. При цьому 1,3% (5) досліджених проб води не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення за індексом лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) тощо. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні припадає на річкову воду — 3,9% із 129 досліджених (морська вода — 0% із 266).
З початку червня 2014 р. проведено 2595 досліджень води, з них 1541 — морської та 1054 — річкової, за бактеріологічними показниками з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП 30 проб (1,2%), з них відповідно 0 (0,0%) і 30 (2,8%).
У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином.
У Донецькій області працює 8 пляжів із 31, з них 6 морських — на узбережжі Азовського моря та 2 — на річках і озерах області. Решта 23 пляжі ще не відкриті, з них 8 морських — у Новоазовському та Першотравневому районах — через непідготовленість до сезону та складну ситуацію на території області.
Проведено дослідження 27 проб води, з них 17 — морської. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.
У Запорізькій області з 17 пляжів працює 12, з них 9 морських. Решта пляжів не відкрито через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 55 проб води, з них 29 морської. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 1 пробі річкової води за індексом ЛКП (пляж «Центральний» у м. Запоріжжі на р. Дніпро). Заборонено купання, взято на дослідження повторні проби води, перебувають під наглядом Держсанепідслужби України.
У Миколаївській області усього працюють 5 пляжів — 3 морських і 2 річкових. Було заборонено купання на 3 річкових пляжах — «Чайка» та «Стрілка» у м. Миколаєві та «Райдуга» у м. Первомайську. Надано 3 приписи про заборону купання на цих пляжах. Досліджено 15 проб води. Виявлено відхилення від стандарту у 3 пробах річкової води за індексом ЛКП (міський пляж «Райдуга» у м. Первомайську та пляж «Стрілка» у м. Миколаєві). Заборонено купання, взято на дослідження повторні проби води, перебувають під наглядом Держсанепідслужби України.
В Одеській області з 20 діючих пляжів за звітний період працюють 19 морських м. Одеси та приморських районів. У Одесі під наглядом залишається 8 пляжів. Закрито 1 річковий пляж у м. Кілії через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу. Досліджено 72 проби морської води, відхилень від стандарту не виявлено.
У Херсонській області під наглядом Держсанепідслужби України перебувають 142 пляжі (125 морських і 17 річкових). Працюють 92 пляжі, з них 78 морських та 14 річкових, решта не мають дозвільних документів на відкриття. Досліджено 170 проб води, з них 142 — морської. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.
У м. Києві на цей період з 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на Дніпрі, мають паспорти 10 пляжів — «Дитячий», «Золотий», «Венеція» у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний» у Дніпровському районі, «Райдуга» на озері у Дніпровському районі, «Чорторий» у парку культури та відпочинку Дружби народів Деснянського району, «Вербний» на озері Вербне і «Пуща-Водиця» 5–7-ма лінія, ставок на р. Горенка в Оболонському районі. Пляж «Тельбін» у Дніпровському районі на цей час не має офіційного дозволу на відкриття.
Станом на 18.07.2014 р. працюють 8 пляжів — «Дитячий», «Золотий», «Венеція» у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний» у Дніпровському районі, пляжі «Вербний» на озері Вербне і «Пуща-Водиця» 5–7-ма лінія, ставок на р. Горенка в Оболонському р-ні. Досліджено 56 проб річкової води. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води за індексом ЛКП (пляж «Тельбін» у Дніпровському районі). Заборонено купання, взято на дослідження повторні проби води, перебувають під наглядом Держсанепідслужби України.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua