25 липня перший заступник голови Львівської облдержадміністрації (ОДА) Богдан Матолич спільно з президентом Національної академії медичних наук (НАМН) України Андрієм Сердюком підписали Меморандум про співпрацю НАМН України та Львівської ОДА щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню області.
У церемонії підписання взяли участь: заступник голови — керівник апарату Львівської ОДА Іван Груник, виконувач обов’язків начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Орест Середа, керівники лікарсько-профілактичних закладів та представники науково-медичної громадськості Львівщини.
Андрій Сердюк проінформував присутніх, що відповідні меморандуми про співпрацю, за дорученням Президента України, буде підписано з усіма регіонами нашої держави. Він зазначив, що НАМН згідно з Програмою економічних реформ на 2010–2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Загальнодержавною програмою «Здоров’я-2020: український вимір» та в межах державного фінансування зможе безоплатно надати високопрофесійну спеціалізовану медичну допомогу близько 44 тис. пацієнтів відповідно до кількості населення у кожній області.
«Згідно з Меморандумом Львівщина направить до наших 28 клінічних інститутів 2428 пацієнтів, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги. Думаю, що цей спільний вклад у ліквідацію особливо тяжких захворювань на Львівщині буде досить вагомим», — сказав Андрій Сердюк.
Перший заступник голови ОДА Богдан Матолич також повідомив, що Львівська ОДА спільно з державними адміністраціями у районах успішно працюють над відновленням функціонування фельдшерсько-акушерських пунктів, закладів сімейної медицини та сімейних амбулаторій. Він зазначив, що на виконання цих завдань з державного бюджету вже отримано 4 млн грн. і ще 11,5 млн грн. очікується у першій половині серпня 2012 р.
На думку Богдана Матолича, ще одним важливим моментом є те, що вперше у цьому році галузь охорони здоров’я Львівщини отримує прямі субвенції з держбюджету на медикаменти для швидкої медичної допомоги, придбання витратних матеріалів та медичного обладнання на підтримку вітчизняного виробника. «Це все реальні речі, завдяки яким ми піднімемо медичні стандарти», — зазначив перший заступник.
«Сьогоднішня подія — це етап доступу до високоякісної спеціалізованої медичної допомоги через заклади, які входять у систему НАМН України. Понад 2 тис. людей мають гарантію отримати цю медичну допомогу. Тому до числа цих пацієнтів повинні потрапити лише ті, які насправді її потребують», — додав Богдан Матолич.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmu.gov.ua