«Команда Національної служби здоров’я України (НСЗУ) приїжджає в регіони, щоби конструктивно очі в очі говорити про проблеми і шляхи їх розв’язання. Зустрічаємося з керівниками і засновниками медзакладів, аби проаналізувати нашу співпрацю і виправити недоліки, руйнуємо міфи про те, що медицина недофінансована, прагнемо максимально донести до пацієнтів інформацію про їхнє право на отримання безпечної і безоплатної медичної допомоги», — повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак під час зустрічі з головами громад та керівниками закладів охорони здоров’я Одеської обл. Регіональний візит відбувся за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine) — USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Під час зустрічі з головами громад та керівниками закладів охорони здоров’я Одеської обл. команда НСЗУ представила підсумки моніторингу діяльності медичних закладів регіону в межах Програми медичних гарантій.
Подробиці
До планового моніторингу в І півріччі 2024 р. потрапили 7 медичних закладів Одеської обл.:
- за пакетом лікування інфарктів — Міська клінічна лікарня № 10, ТОВ «Кардіка Асістанс», Балтська багатопрофільна лікарня, ТОВ «Дім медицини»;
- за пакетом з пологів — Подільська міська лікарня, Біляївська багатопрофільна лікарня, Одеська обласна клінічна лікарня.
«Коли медзаклад потрапляє до планового моніторингу, це означає, що за ризикоорієнтованими показниками НСЗУ виявила у нього ймовірні порушення, які або підтверджуються моніторингом, або спростовуються. Зокрема, у ТОВ «Кардіка Асістанс», Балтській та Біляївській лікарнях виявлено низку порушень. Цим закладам доведеться повернути державі частину отриманих коштів і, звісно, усунути проблеми. А щодо Одеської міської лікарні № 10, ТОВ «Дім медицини» та Подільської лікарні немає необхідності застосовувати засоби реагування», — зазначила голова НСЗУ Н. Гусак.
Автоматичний моніторинг показав, що деякі медичні заклади Одещини, які мають договір з НСЗУ на надання медичної допомоги при інсультах, не використовують тромболітичну терапію. А в 9 медзакладах, які надають медичну допомогу при пологах, виявили високу частку проведення кесаревого розтину.
«При закупівлі медпослуг за пакетами «Медична допомога при пологах» та «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» на 2025 р. застосовуватиметься селективне контрактування. Це передбачає, що кількість кесаревих розтинів не повинна перевищувати 25% при кількості пологів у закладі охорони здоровʼя менше ніж 200 за період з 1 квітня до 30 вересня 2024 р. А при лікуванні ішемічних інсультів частка проведення системної тромболітичної терапії має бути не меншою, ніж 2% від усіх пролікованих пацієнтів з ішемічним інсультом з 1 квітня до 30 вересня 2024 р.», — підкреслила голова НСЗУ.
Учасники зустрічі в Одесі також отримали консультацію щодо створення наглядових рад при закладах охорони здоров’я. Це покращить якість комунікації між медиками та пацієнтами, а також сприятиме прозорішій роботі закладів. Фахівці радять розпочати створювати наглядові ради вже зараз, адже після завершення війни наявність наглядових рад буде однією з умов укладання договорів з НСЗУ.
Раніше ми повідомляли про моніторинг НСЗУ на Львівщині.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua