Що показав моніторинг НСЗУ на Львівщині

21 жовтня 2024 о 16:00
436

Команда Національної служби здоров’я України (НСЗУ) зустрілася з представниками засобів масової інформації, керівниками та засновниками закладів охорони здоров’я Львівської обл. Говорили про автоматичний і фактичний моніторинг та важливість дотримання умов договору з НСЗУ. Регіональний візит відбувся за сприяння проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine) — USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Подробиці

У І півріччі 2024 р. до планового моніторингу за пакетом послуг із пологів потрапили 2 медзаклади Львівської обл.: Кам’янка-Бузька центральна районна лікарня та Центральна міська лікарня Борислава. За результатами перевірки виявлено низку порушень. Тож Кам’янка-Бузька центральна районна лікарня зобов’язана буде повернути державі кошти за січень–лютий, а Центральна міська лікарня Борислава підлягатиме перерахунку та впровадженню плану для усунення порушень.

Автоматичний моніторинг виявив у 5 медзакладах області високі показники кесаревого розтину: Львівська обласна клінічна лікарня (37%), Перше територіальне медичне об’єднання (36%), Яворівська центральна районна лікарня (33%), Бродівська центральна міська лікарня (32%), Дрогобицька міська лікарня № 1 (32%). Окрім того, ще 5 медзакладів приймали пологи без відповідного договору з НСЗУ.

Коментар Наталії Гусак

«НСЗУ сплачує за безпечні й безоплатні медичні послуги для пацієнтів. Ми принципово вимагаємо, щоб вони надавалися відповідно до умов договорів. Моніторинг дозволяє аналізувати роботу лікарень та своєчасно реагувати на порушення», — зазначила Наталія Гусак, голова НСЗУ.

Окрім забезпечення права пацієнта на безоплатні та якісні медичні послуги, моніторинг дозволяє також контролювати цільове використання лікарнями бюджетних коштів. Від початку 2024 р. закладам охорони здоров’я Львівщини виплачено 9 млрд грн за надані медичні послуги. Важливо, щоби ці гроші відчули пацієнти у вигляді доступних і безоплатних медичних послуг. Проконтролювати це допоможуть наглядові ради, які необхідно розпочинати створювати при державних і комунальних закладах, що надають спеціалізовану медичну допомогу. Їх мета — забезпечення ефективного управління медзакладом, що впливає на покращення надання допомоги пацієнтам та прозорості системи охорони здоровʼя загалом. Після закінчення воєнного стану наглядові ради будуть обов’язковими для укладання контрактів з НСЗУ.

Учасники зустрічі у Львові отримали покрокову інструкцію зі створення наглядових рад. Це доволі тривалий процес, тому розпочинати його фахівці радять вже сьогодні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua