Меморандум про міжнародне медичне партнерство підписано між Головним медичним клінічним центром Міністерства внутрішніх справ (МВС) України та Травматологічним центром Меморіальної лікарні Джексона США. Фіналізувати попередні домовленості між закладами вдалося під час робочої поїздки української делегації на чолі з головою Комітету Верховної Ради України з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайлом Радуцьким до США.
Подробиці
Слід зазначити, що це перший договір, укладений українською військовою медичною установою з лікарнею країни-партнера в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Також у ході візиту були проведені консультації щодо навчання українських психологів Національної гвардії та Національної поліції у США.
Травматологічний центр Райдера в Маямі вважається одним з найкращих медичних центрів США. Медики закладу першими реагують на надзвичайні ситуації, сюди направляє пацієнтів рятувальна служба, а на базі лікарні розташований військовий навчальний центр для збройних сил США та країн-партнерів. У медзакладі використовують найсучасніше обладнання, провідні методики лікування травм та опіків, налаштована робота системи медичної аероевакуації.
Досвід лікування травм та опіків найвищої складності у травматологічному центрі є важливим для українських медиків. Адже на сьогодні внаслідок повномасштабної війни значно збільшилася кількість пацієнтів із травмами різної складності. Тож українські лікарні зацікавлені в американських методиках лікування, готові ділитися з колегами зі США своїм унікальним досвідом протидії викликам та наслідкам війни.
У ході візиту було проведено онлайн-зустріч, на якій обговорили подальшу співпрацю закладів та підписали меморандум. Від Головного медичного клінічного центру МВС договір підписав керівник закладу Іван Яворський, від Меморіальної лікарні Джексона — старший віцепрезидент і виконавчий директор Гамільтон Кларк та головний хірург Південного медичного центру Джексона Енріке Гінзбург.
Ще одним важливим питанням обговорення було навчання українських військових психологів. На онлайн-зустрічі представники делегації від МВС поспілкувалися з представниками американських організацій.
Зокрема, на базі однієї з лікарень МВС триває будівництво нового відділення, в якому планують приймати та лікувати військовослужбовців, у тому числі проводити психологічну реабілітацію поранених захисників. Наразі МОЗ закуповує сучасне обладнання та вивчає передові методики лікування. Вже відібрано 6 спеціалістів-психологів, які готові відправитися на стажування до США.
Міністерство охорони здоров’я висловлює вдячність всім партнерам України та лікарням-побратимам, які в цей непростий час продовжують посилювати взаємодію та обмінюватися досвідом з українськими медиками. Адже таке навчання та вивчення передового досвіду дозволять надавати найсучаснішу та найефективнішу допомогу тим, хто її потребує.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua