Міжнародне медичне партнерство: підбито підсумки за рік

13 вересня 2024 о 12:30
455

12 вересня 2024 р. за ініціативою першої леді України Олени Зеленської відбувся Четвертий саміт перших леді та джентльменів. Центральна тема цьогорічного заходу — безпека дітей та молоді у війні та військових конфліктах. Учасники поділилися своїм баченням і досвідом, а також пропонували конкретні рішення щодо піклування про життя та здоровʼя майбутніх поколінь. Адже, як показав час, Саміт перших леді та джентльменів — не лише платформа для спілкування, але й стартовий майданчик для плідної співпраці та спільних дієвих проєктів.

Так, торік, під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів за підтримки першої леді Олени Зеленської була започаткована програма міжнародного медичного партнерства. Тоді 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних країнах світу для обміну досвідом та кращими практиками.

За рік роботи було підписано ще 23 меморандуми про співпрацю в рамках ініціативи міжнародного медичного партнерства — тепер їх 48.

Коментар Віктора Ляшка

«Торік завдяки підтримці першої леді Олени Зеленської під час Третього саміту перших леді та джентльменів у Києві ми дали старт важливій ініціативі — програмі міжнародного медичного партнерства. У результаті українські лікарні почали активно розвивати безпосередню співпрацю з лікарнями-побратимами з різних країн світу. Ми бачимо, як програма активно розвивається та розширюється. На сьогодні вже укладено 48 медичних партнерств, і це майже вдвічі більше, ніж на старті. Це свідчення того, що ініціатива потрібна і на часі. Наші медики готові ділитися власним, багато в чому унікальним досвідом реагування на масштабні виклики, такі як війна, та зацікавлені в отриманні нових знань і навичок. Впевнений, що постійний обмін досвідом разом зі спільними напрацюваннями дозволять підвищити якість нашої медицини», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

Що вже зроблено

Зазначимо, що побратимами українських лікарень стали 36 передових лікарень із 18 країн світу. Зокрема, Великої Британії, Франції, Молдови, Німеччини, Литви, Латвії, Ізраїлю, Швеції, Північної Македонії, Австрії, Данії, Естонії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Польщі, Румунії, Туреччини тощо.

До партнерства долучилися 30 українських медзакладів із Київської, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Одеської, Миколаївської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської, Закарпатської областей та Києва.

У межах ініціативи вдалося досягти домовленості про співпрацю передової берлінської університетської лікарні Charité з 5 українськими медичними закладами у сфері психічної реабілітації та провідної німецької мережі лікарень BG Kliniken, що спеціалізуються, серед іншого, на питаннях реабілітації, із низкою інших українських лікарень.

Один із яскравих прикладів результатів партнерств є розвиток реконструктивної хірургії. Зокрема, це ефективна робота французько-української місії реконструктивних хірургів на базі Superhumans Center. Завдяки цьому постраждалі українці, які зазнали мінно-вибухових травм внаслідок війни, мають можливість безоплатно отримати необхідне лікування та реконструктивне втручання від найкращих фахівців. Наразі завершилася вже четверта французько-українська місія.

У ході спеціальних місій французькі медики надають медичну допомогу із залученням мультидисциплінарних груп фахівців найвищого експертного рівня та найсучаснішого обладнання українським пацієнтам, які отримали мінно-вибухові травми й потребують високоспеціалізованої допомоги.

Загалом на сьогодні у межах місій медики вже здійснили 30 надскладних оперативних втручань пацієнтам із мінно-вибуховими пошкодженнями, отриманими внаслідок повномасштабного вторгнення. Наступна місія планується восени 2024 р.

Завдяки зміцненню міжнародного медичного партнерства українські медики мають змогу обмінюватися досвідом із зарубіжними колегами, а медична сфера — розвиватися на всіх рівнях. Надалі отриманий досвід буде імплементовано в передові практики надання медичної допомоги українським пацієнтам.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua