Депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про безоплатну передачу цілісного майнового комплексу Львівської обласної клінічної лікарні в державну власність. Завдяки цьому на базі медичного закладу буде створена університетська лікарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Це вже другий медичний заклад області, який увійде до мережі університетських лікарень при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. Крім того, Міністерство охорони здоров’я працює над створенням мережі університетських лікарень по всій Україні.
Коментар Віктора Ляшка
«Ми повинні думати про медицину майбутнього, а отже — і лікарів майбутнього. Для того щоби їх готувати, ми маємо дати молодим спеціалістам доступ до застосування професійних навичок у реальних умовах під керівництвом лікарів-практиків, які мають значний клінічний та академічний авторитет. Це звичайна європейська практика. Університетські лікарні Європи — це провідні багатопрофільні заклади охорони здоров’я, в яких надають високоякісну та високотехнологічну медичну допомогу, поєднуючи з освітнім процесом. Цей європейський досвід має бути реалізовано і в Україні», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Створення університетської лікарні на базі Львівської обласної клінічної лікарні (далі — ОКЛ) дозволить максимально ефективно поєднати науково-педагогічну та лікувально-консультативну діяльність. Це сприятиме підвищенню якості й конкурентоспроможності медичної освіти, а також рівня надання медичної допомоги та медичного обслуговування. Від цього виграють і громада, і регіон.
Львівська ОКЛ є однією з клінічних баз Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Щороку там навчається велика кількість студентів та проходять інтернатуру лікарі-інтерни за різними спеціальностями. У Львівській ОКЛ проводять науково-практичні дослідження із залученням кафедр Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького за різними напрямами, а переважна більшість працівників університету здійснює практичну діяльність з надання високоспеціалізованої медичної допомоги саме в цьому медзакладі. Проте створити університетську лікарню на базі Львівської ОКЛ можна лише після передачі її цілісного майнового комплексу в державну власність, до сфери управління Міністерства охорони здоров’я.
Сучасні підходи в медичній освіті
За словами В. Ляшка, наша країна перебуває за крок до затвердження постанови КМУ про реалізацію експериментального проєкту із запровадження сучасних підходів в медичній освіті. Першим учасником проєкту стане Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Це дозволить об’єднати кошти на фінансування освітнього процесу, науки та на оплату послуг з медичного обслуговування населення. Внаслідок цього лікарі, які беруть участь в освітньому процесі, й науково-педагогічні працівники, які надають медичну допомогу в університетській лікарні, отримають гідний рівень оплати праці.
МОЗ забезпечуватиме бюджетне фінансування оплати комунальних послуг та енергоносіїв та вживатиме заходів щодо планування і фінансування реалізації програм розвитку та підтримки в межах передбачених бюджетних призначень. Університетська лікарня матиме пріоритет у забезпеченні лікарськими засобами та медичними виробами, що закуповуються через централізовані закупівлі.
Наразі створюються можливості для міжнародного партнерства та міжнародної технічної допомоги, й саме новий формат закладу становить особливий інтерес для європейських партнерів.
Університетська лікарня зможе залучати найкращих лікарів-іноземців без проходження підготовки в інтернатурі та нострифікації диплома для надання медичної допомоги й обміну досвідом. Університет як учасник експериментального проєкту зможе бути гнучкішим у формуванні потреб, розподілі кадрів, управлінні процесом навчання.
Розвиток університетської лікарні Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького стане прикладом для інших медичних університетів на шляху створення принципово нового типу закладів охорони здоровʼя.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua