Продовжуємо публікувати відповіді Національної служби здоров’я України (НСЗУ) на найбільш поширені запитання щодо верифікації даних в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). У попередній публікації мова йшла про верифікацію даних про смерть пацієнта. У цій публікації пропонуємо відповіді щодо верифікації даних медичних працівників.
Для чого потрібна верифікація даних медичних працівників?
У вимогах до медичних закладів є чіткі умови, яку мінімальну кількість лікарів певних спеціалізацій та медсестер повинен мати заклад. Ці вимоги необхідні для того, щоб пацієнту було забезпечене якісне надання медичної допомоги в рамках первинної медичної допомоги (ПМГ).
З цією метою НСЗУ здійснює верифікацію даних, які внесені до Реєстрів медичних працівників та медичних спеціалістів ЕСОЗ.
Хто здійснює верифікацію персональних даних медичного працівника?
Верифікація даних медичних працівників ЕСОЗ здійснюється на боці ЕСОЗ в автоматичному режимі.
Дані про смерть медичного працівника підтверджуються/спростовуються фахівцем з кадрів або керівником медичного закладу.
Які зміни у верифікації даних очікуються?
До існуючих методів в ЕСОЗ додаються нові напрями верифікації даних:
- перевірка реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП) (завдяки обміну з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків (ДРФО));
- отримання актових записів про смерть медичного працівника (завдяки обміну з Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦСГ)).
Як буде здійснюватися верифікація медичного працівника за новими напрямками?
Перевірка РНОКПП медичного працівника:
- здійснюватиметься за аналогією з верифікацією даних пацієнта — автоматично під час реєстрації чи оновлення даних шляхом зіставлення даних у ДРФО та центральній базі даних ЕСОЗ.
Перевірка наявності актових записів про смерть медичного працівника:
- здійснюватиметься в системі автоматично, у тому числі під час реєстрації чи оновлення даних про працівника шляхом зіставлення даних ДРАЦСГ та центральної бази даних ЕСОЗ;
- у разі виявлення такого запису система буде інформувати керівника або фахівця з кадрів про необхідність підтвердити статус верифікації працівника.
Верифікація РНОКПП медичного працівника
Що робити, у разі якщо виявлено невідповідність у РНОКПП медичного працівника?
У разі якщо в даних РНОКПП медичного працівника буде знайдено невідповідність, для працівників буде встановлено статус верифікації «Неуспішна верифікація», що забороняє створювати нові медичні записи та медичні висновки.
У такому випадку керівнику закладу/фахівцю з кадрів необхідно:
- актуалізувати дані працівника в центральній базі даних або якщо помилка в РНОКПП та/чи даті народження — направити звернення до НСЗУ за підписом керівника закладу;
- якщо дані все ж актуальні в центральній базі даних, але статус верифікації медичного працівника «Неуспішна верифікація» — необхідно спрямувати працівника до Державної податкової служби (ДРФО).
Хто може вносити зміни до РНОКПП медичного працівника в ЕСОЗ?
Співробітники НСЗУ.
Що буде, якщо не оновити дані РНОКПП медичного працівника в ЕСОЗ?
У разі якщо після виявлення невідповідності дані РНОКПП медичного працівника не буде оновлено, статус верифікації такого працівника буде змінено на «Неуспішна верифікація». У такому разі медичний працівник не зможе повноцінно працювати в ЕСОЗ, зокрема — створювати нові медичні записи та медичні висновки.
Верифікація актового запису про смерть медичного працівника
Хто має відслідковувати статус про смерть медичних працівників?
Керівники медичних закладів та фахівці з кадрів мають контролювати статус верифікації медичних працівників у межах закладу та за необхідності підтверджувати чи спростовувати статус верифікації щодо смерті працівника.
У разі отримання інформації про смерть працівника, важливо підтвердити факт смерті та звільнити такого працівника в системі.
Що мають робити керівники медичних закладів, якщо виявлено невідповідність у статусі про смерть медичного працівника?
Перевірити актуальність даних медичного працівника. У разі актуальності даних медичного працівника в центральній базі даних та впевненості, що працівник живий, необхідно спростувати статус верифікації про смерть працівника. Як це зробити — слід звернутися до медичної інформаційної системи (МІС).
Якщо дані працівника неактуальні (наприклад прізвище, ім’я, по батькові, дата народження тощо) й із працівником все добре, то лише необхідно оновити такі дані.
Що буде, якщо не підтвердити/спростувати статус верифікації медичного працівника про смерть?
Якщо статус працівника не буде підтверджено, працівник не зможе повноцінно працювати в ЕСОЗ, тобто створювати електронні медичні записи та медичні висновки.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua