Самоврядування в охороні здоров’я: депутати пропонують підтримати законопрооєкт

6 травня 2024 о 13:45
781

Під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), яке проходило 3 травня 2024 р. в режимі онлайн, серед іншого народні депутати розглянули до першого читання 3 законопроєкти, що стосуються самоврядування у сфері охорони здоров’я: № 10372 «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні», № 10372-1 «Про медичне самоврядування» та № 10388 «Про лікарське самоврядування».

Усі вони мають однакову мету — запровадження медичного професійного самоврядування в Україні, але передбачають різні концепції створення цього суспільного інституту.

Після обговорення і голосування Комітет рекомендував Верховній Раді за результатами розгляду проєкту закону від 25 грудня 2023 р. № 10372 «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні», поданого Урядом, в першому читанні прийняти його за основу з урахуванням пропозицій Комітету відповідно до вимог частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради.

За проголосували 11 народних депутатів: Лада Булах, Вікторія Вагнєр, Василь Вірастюк, Дмитро Гурін, Оксана Дмитрієва, Артем Дубнов, Юрій Заславський, Валерій Зуб, Сергій Кузьміних, Максим Перебийніс, Михайло Радуцький.

Утрималися 2 народних депутати — Яна Зінкевич та Ольга Стефанишина.

Ознайомитися із законопроєктом та супровідною документацією можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/committeehealth, rada.gov.ua