Військовослужбовці можуть безоплатно отримати зубні протези у 40 закладах

24 квітня 2024 о 10:31
598

Військовослужбовці та ветерани можуть безоплатно встановити зубні протези за урядовою програмою «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Наразі 40 медичних закладів уклали договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання цієї послуги безоплатно для пацієнтів.

У повідомленні на сайті НСЗУ процитовано висловлювання її голови, Наталії Гусак: «Нова урядова програма дозволяє отримати послуги зубопротезування безоплатно учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, — зазначила вона. — Гранична вартість послуги становить 14 984 грн і включає у разі потреби та за направленням стоматолога декілька послуг зі встановлення зубних протезів. Наразі вже 40 закладів (здебільшого це стоматологічні поліклініки) мають договір із НСЗУ про медичне обслуговування із зубопротезування, до яких можуть звернутися наші герої та отримати цю послугу безоплатно за направленням стоматолога».

Процес контрактування закладів на послуги зубопротезування триває, НСЗУ приймає пропозиції до 21 жовтня 2024 р. Заявку може подати будь-яка клініка незалежно від форми власності та наявності договору з НСЗУ на інші послуги. Головне — відповідати вимогам щодо фахівців і обладнання, щоб послуга надавалася якісно та комплексно.

«Послуга зубопротезування вже активно надається з 1 квітня 2024 р., — повідомила голова НСЗУ. — Базовий тариф становить 2765 грн. Відштовхуючись від базового тарифу та кількості послуг, які можуть надаватися, пацієнт має право набрати необхідну кількість протезів — акрилових чи нейлонових, знімних чи ні — на загальну суму послуг, яка не повинна перевищувати 14 984 грн».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua, www.youtube.com/@nszu_gov_ua