З 15 до 21 січня до лікарень з гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), грипом та COVID-19 госпіталізовано 4728 українців, 2364 з яких — діти віком до 17 років. Загалом за тиждень виявили 142 006 випадків захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19.
Наразі в усіх регіонах України зберігається неепідемічний рівень. Серед усіх зареєстрованих випадків ГРВІ переважає COVID-19.
COVID-19
З початку епідсезону в Україні зареєстровано 130 232 випадки захворювання на COVID-19 та 650 летальних випадків внаслідок ускладнення захворювання, серед яких 4 — серед дітей.
У січні у 5 областях виявили 9 випадків субваріанта коронавірусу JN.1 «Дженні». 3 випадки — на Сумщині, по 2 — у Волинській і Черкаській областях та по 1 — у Рівненській і Запорізькій областях. З початку місяця також зареєстровано 3 випадки субваріанта коронавірусу BA.2.86 «Пірола». Серед захворілих лише одна із 12 осіб мала 2 щеплення проти COVID-19.
Наразі у 20 регіонах України циркулюють віруси грипу А та В. Від ускладнень грипу з початку епідсезону померли 14 українців, усі — серед людей віком старше 30 років, які не мали щеплень проти грипу.
Вакцинація
Вакцину проти грипу корейського або французького виробництва можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. Станом на 21 січня проти грипу вакцинувалися 129 840 українців.
Вакцинація проти COVID-19 у 2024 р., як і в попередні роки, залишається безоплатною для кожного українця. Записатися на неї можна у свого сімейного лікаря або зробити її в пункті щеплень у медзакладах. Наразі працює 2 тис. пунктів щеплення, дізнатися їх адреси та графік роботи можна за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Медики використовують вакцини Janssen (виробник «Johnson&Johnson») та Comirnaty (виробник «Pfizer»). Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина проти COVID-19 Comirnaty для дітей (виробник «Pfizer»). Також доступна омікронспецифічна вакцина (виробник «Pfizer»), рекомендована для бустерних щеплень людям, які мають 2 щеплення.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua