Як застосовується нульовий коефіцієнт для декларації (первинна медична допомога)

10 січня 2024 о 10:22
4059

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) дає роз’яснення, як застосовується нульовий коефіцієнт для надавачів медичних послуг, якими не було внесено жодних медичних записів. А також про отримання пацієнтами, які подали декларації таким лікарям, медичних послуг в інших лікарів у межах цього закладу.

Роз’яснення

Відповідно до пункту 23 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2023 р. № 1394 (далі — Порядок), запланована вартість медичних послуг з надання первинної медичної допомоги, що надаються за кожним договором, визначається за даними електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ):

  • для надавачів, що мають подані декларації на 1 число місяця подання пропозицій, але не мають жодного медичного запису протягом 12 міс, що передують місяцю подачі заявки за окремим лікарем у межах закладу, — як добуток 1/12 базової капітаційної ставки, кількості декларацій та коефіцієнта 0,616, кількості місяців строку дії договору;
  • у випадку, якщо пацієнти, які уклали з такими лікарями декларації, за цей період не отримували медичних послуг в інших лікарів у межах цього закладу, застосовується коефіцієнт 0.

Якщо протягом 12 міс, що передують звітному місяцю, до лікаря на заміну зверталися декларанти і зафіксовано взаємодії з пацієнтами, нульовий коефіцієнт змінюється на коефіцієнт 0,616. Перевірка за згаданими вище вимогами буде здійснюватися щомісяця до кінця року.

У разі внесення таким лікарем медичних записів щодо медичного обслуговування 10% і більше пацієнтів свого обсягу медичної практики (взаємодій з пацієнтами) протягом одного календарного місяця оплата в наступних звітних періодах за декларації такого лікаря здійснюється в загальному порядку.

Тобто якщо в межах звітного періоду до обсягів практики лікаря було застосовано коригувальний коефіцієнт 0 або 0,616, коефіцієнт застосовується у всіх наступних звітних періодах, до моменту коли до лікаря звернуться щонайменше 10% обсягу декларантів протягом звітного періоду (календарного місяця).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua