Відновлено надсилання СМС-повідомлень для е-рецептів

26 грудня 2023 о 11:25
1000

Попередньо на період затримок у роботі мобільного оператора в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) було прийнято тимчасові зміни щодо виписування електронних (е-) рецептів.

Так, з 15 грудня 2023 р. при виписуванні е-рецептів СМС-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення не відправлялися на мобільний номер пацієнта. Натомість код погашення такого рецепта відображався в інформаційній довідці до е-рецепта.

На сьогодні можливість отримання СМС-повідомлень усіма абонентами мобільного оператора «Київстар» відновлено, тому 25.12.2023 р. налаштування ЕСОЗ були змінені.

МОЗ України звертає вашу увагу, що для е-рецептів за усіма програмами, створених з 26.12.2023 р., надсилання СМС-повідомлень для е-рецептів здійснюватиметься як зазвичай, а код погашення НЕ відображатиметься в інформаційній довідці (як і раніше, за винятком пацієнтів, які обрали метод автентифікації в ЕСОЗ за документами).

При створенні нових е-рецептів, як і раніше, слід переконатися, що пацієнт отримав СМС-повідомлення з номером та кодом погашення е-рецепта.

Для е-рецептів, створених у період з 15.12.2023 до 25.12.2023 р. включно: при погашенні в аптеці е-рецептів, створених протягом зазначеного періоду, пацієнт може використати код, вказаний в інформаційній довідці. Додаткові дії від медичних працівників не потрібні.

Зверніть увагу, що відновлення налаштувань нотифікації діють у межах УСІХ ПРОГРАМ, за якими призначаються ліки за е-рецептами, — тобто як за програмами реімбурсації, так і на ліки за іншими джерелами фінансування, що доступні в ЕСОЗ.

Паперові рецепти

Нагадаємо, що на час воєнного стану лікар, за вибором пацієнта, може виписати паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби за власні кошти пацієнта.

При цьому лікарські засоби та медичні вироби за програмами реімбурсації, а також наркотичні лікарські засоби, призначаються та відпускаються виключно за е-рецептами.

Коли допускається використання паперових рецептів

  1. Для ліків за власні кошти пацієнтів використання паперових рецептурних бланків можливе у кількох випадках:
  • для призначення  екстемпоральних препаратів (тобто таких, які виготовляються в аптеці);
  • а також у випадку відсутності технічної можливості виписати/відпустити е-рецепт на територіях, де ведуться активні бойові дії (наприклад за відсутності світла, звʼязку тощо).
  1. Для лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації:
  • можливість використання паперових рецептів залишається для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії (постанова КМУ від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р.).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»