Що робити з електронним рецептом, коли не працює мобільний зв’язок

15 грудня 2023 о 10:01
1481

Пацієнти зможуть отримати номер та код електронного рецепта без СМС, у паперовій формі. Відповідні тимчасові зміни внесено в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) у зв’язку з тривалим збоєм у роботі мобільного оператора.

Подробиці

Надсилання СМС тимчасово скасовані для всіх електронних рецептів: як у межах програми реімбурсації «Доступні ліки», так і на рецептурні ліки, які відпускаються за електронним рецептом. Повідомлення не надсилатимуться для користувачів усіх операторів. Натомість лікар, після створення рецепта в ЕСОЗ, надасть пацієнту інформаційну довідку з номером електронного рецепта та код підтвердження (паперова довідка, фото або скрин тощо).

Якщо електронний рецепт не вдалося отримати раніше, то пацієнт може звернутися  до лікаря дистанційно — лікар повідомить номер та код рецепта.

Звертаємо вашу увагу, що зазначені зміни НЕ стосуються електронного рецепта на тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові — СМС із номером та кодом рецепта буде надходити пацієнту, як і зазвичай.

Таким чином, ліки продовжуватимуть відпускатися за електронним рецептом, однак тимчасово номер і код надаватиме пацієнту лікар.

Звертаємо вашу увагу: ці зміни — тимчасові та вжиті на період кризи, до того ж вони стосуються користувачів усіх мобільних операторів. Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора, смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення електронного рецепта буде відновлено.

Щодо паперових рецептів

Щодо паперових рецептів, нагадуємо:

  • на час воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби (поза програмою реімбурсації) за кошти пацієнта;
  • також паперовий рецепт виписується на екстемпоральні препарати (тобто такі, які виготовляються в аптеці);
  • наркотичні лікарські засоби призначаються та відпускаються виключно за електронними рецептами;
  • на територіях, де ведуться активні бойові дії, лікар може виписати паперовий рецепт у випадку відсутності технічної можливості виписати електронний;
  • паперовий рецепт на препарати та медичні вироби за програмою реімбурсації може виписуватися та погашатися на тимчасово окупованих територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.

Нагадуємо, новий електронний рецепт за програмою реімбурсації лікар може виписати до закінчення строку попереднього:

  • за 7 днів, якщо попередній рецепт розрахований на 21 і більше днів;
  • за 3 дні, якщо ліків у попередньому рецепті менше, ніж на 21 день.

Термін дії електронного рецепта на більшість препаратів та медичних виробів за програмою реімбурсації становить 30 днів з дати виписування такого рецепта. Для наркотичних лікарських засобів — 10 днів, незалежно від джерела фінансування. Строк дії електронних рецептів на рецептурні ліки за власний кошт пацієнта становить 90 днів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, nszu.gov.ua