В Україні виявлено випадки COVID-19, викликані варіантом «еріс» штаму «омікрон»

18 жовтня 2023 о 12:45
1355

В Україні виявлено 10 випадків інфікування «еріс». Про це повідомляють у МОЗ України та зазначають, що «еріс» — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «омікрон», який викликає захворювання COVID-19.

Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола «омікрону». У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають зразки, щоб досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій для вживання оперативних заходів у разі збільшення кількості випадків захворюваності восени і взимку.

У період з 2 до 8 жовтня 2023 р. зареєстровано 5186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед осіб віком старше 30 років.

Наразі на території України методом секвенування виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 «еріс» у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька.

Особливості перебігу захворювання при інфікуванні варіантом штаму «еріс»

Симптоми «ерісу» такі самі, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність «ерісу» — це додаткова мутація шипового білка, який швидше уражує ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення цього штаму оцінюється як низький.

Профілактика захворювання

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 міс після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ.

Наразі вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною. Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним; особам віком старше 60 років; тим, хто перебуває у групі ризику тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, — необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення, записавшись у свого сімейного лікаря та у пункті щеплень.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua