Повноваження НСЗУ щодо моніторингу медичних закладів розширено

18 жовтня 2023 о 10:52
1981

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення надати Національній службі здоров’я України (НСЗУ) більш широкі повноваження для проведення моніторингу медичних закладів щодо дотримання ними умов контрактування. Це ще один крок, який дозволить НСЗУ моніторувати цільове використання коштів Програми медичних гарантій, які мають спрямовуватися на надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для пацієнтів.

Подробиці

Раніше чіткий механізм здійснення такого моніторингу був відсутній, що унеможливлювало виконання положень законодавства в повному обсязі.

Відтепер НСЗУ дозволено здійснювати два види моніторингу — автоматичний та фактичний.

Автоматичний моніторинг здійснюється шляхом аналізу масиву даних та оцінки подальших ризиків.

Фактичний моніторинг здійснюється у вигляді документального моніторингу та візиту безпосередньо в медичний заклад. Фактичний моніторинг може бути як плановим, так і  позаплановим.

Окрім того, ухвалене рішення Уряду визначає процес здійснення моніторингу НСЗУ та порядок створення груп, які проводитимуть фактичний моніторинг. Також чітко визначено процедуру, як оскаржити висновок.

Нагадаємо, нещодавно були внесені зміни в Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua