Внесені зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності з медичної практики

13 жовтня 2023 о 12:03
2936

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 1034 внесено деякі зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Які зміни внесені

  1. Для отримання ліцензії на провадження діяльності з медичної практики більше не потрібен акт санітарно-епідеміологічного обстеження.
  2. Обов’язки ліцензіатів, які надають реабілітаційну допомогу, доповнено.

Так, ліцензіат, який надає реабілітаційну допомогу, повинен:

  • затвердити індивідуальний реабілітаційний план, у якому зазначаються результати обстеження, реабілітаційний період та прогноз, місце проведення реабілітації, найменування ліцензіата, який буде проводити реабілітацію, власні імена та прізвища фахівців, які залучені до реабілітації, мета і завдання реабілітації;
  • здійснювати моніторинг та оцінку результатів виконання плану, його коригування у разі необхідності;
  • забезпечити доступність реабілітаційної допомоги;
  • забезпечити послідовність та своєчасність залучення до процесу реабілітації необхідних фахівців у достатній кількості;
  • розпочинати реабілітацію з реабілітаційного обстеження пацієнта, визначення наявності або ризику виникнення обмеження повсякденного функціонування, кількісної оцінки;
  • застосовувати методи доказовості в реабілітації.

Також прописано кадрові вимоги до працівників, які надають реабілітаційну допомогу.

Відтепер фахівці з реабілітації повинні відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ.

До надання психологічної допомоги в роботі мультидисциплінарної реабілітаційної команди залучаються фахівці, які мають вищу освіту за спеціальностями «Психологія» та/або «Медична психологія», досвід практичної роботи в закладах охорони здоров’я та/або реабілітаційних закладах не менше одного року та відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ.

У разі здійснення психотерапії депресивних, тривожних, адаптаційних, гострих стресових та посттравматичних стресових розладів, які виникли внаслідок хвороби/травми, участі в бойових діях або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, полону, перебування в місцях позбавлення волі, інших станів здоров’я, що можуть призвести до обмеження повсякденного функціонування, психолог повинен мати обов’язкову додаткову спеціалізацію (сертифікацію) за одним з методів психотерапії з доведеною ефективністю, що мають відповідну доказову базу міжнародних досліджень та рекомендовані міжнародними протоколами.

Усі ці нововведення набувають чинності через 2 міс після опублікування постанови, а саме 29 листопада 2023 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами kmu.gov.ua