Подружжя українських лікарів отримало нагороду «Національна легенда України»

23 серпня 2022 о 13:52
1323
Спеціальності :

Подружжя українських лікарів з Київщини — Ольгу та Анатолія Свист — Президент України Володимир Зеленський відзначив державною нагородою «Національна легенда України».

Нагорода запроваджена для відзначення громадян за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні українському народові, вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну та громадську діяльність.

За що нагородили

Подружжя Андрій (нейрохірург) та Ольга (педіатр) — лікарі, які протягом 2 тиж надавали допомогу жителям окупованої Бучі. У надскладних умовах вони рятували українців з найважчими осколковими пораненнями. Першою пацієнткою подружжя була поранена 7-річна дівчинка, в голові якої застрягли осколки. У результаті складної 3-годинної операції під постійними вибухами Андрій Свист повернув юну пацієнтку до життя.  Загалом перебуваючи в надважких обставинах, лікарі Андрій та Ольга врятували 19 тяжкопоранених дітей-пацієнтів. За 2 дні до захоплення росіянами Ірпінської центральної лікарні в місті Буча подружжю разом з пацієнтами вдалося втекти.

Коментар Віктора Ляшка

«Героїчна робота колег навіть в умовах безпосередньої загрози власному життю є прикладом відданого ставлення до своїх обов’язків і, перш за все, до пацієнтів, яке демонструють українські лікарі під час війни, розв’язаної російською федерацією», — підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Про нагороду

Відзнака Президента України «Національна легенда України» заснована Указом Президента України Володимира Зеленського 14 липня 2021 р. Цьогоріч відзнаку присвоєно десятьом українцям, трьом — посмертно.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua