Обов’язкові профілактичні медичні огляди медичних працівників в умовах воєнного стану

23 червня 2022 о 14:01
1411
Спеціальності :

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України нагадують, що для запобігання поширенню інфекційних та небезпечних захворювань та динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в Україні проводять обов’язкові профілактичні медичні огляди, зокрема і медичних працівників.

Воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів. Відтак вони, як і в мирний час, проводяться відповідно до законів та підзаконних актів України, зокрема, Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 26).

Хто має проходити обов’язкові медичні огляди

Обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди повинні проходити працівники:

  • лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів;
  • підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі;
  • водопровідних споруд, об’єктів комунально-побутового обслуговування;
  • інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення й може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь;
  • зайняті на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці.

Обов’язкові щорічні медичні огляди проходять також особи віком до 21 року.

Хто має фінансувати проходження медичних оглядів

Профінансувати та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників зобов’язаний роботодавець власним коштом.

Повний перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких мають проходити обов’язкові профілактичні медичні огляди, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559.

Що входить до обов’язкового профілактичного медичного огляду

Обов’язковий профілактичний медичний огляд відповідно до Переліку, затвердженого наказом МОЗ України від 23 липня 2002 р. № 280, передбачає:

  • загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби));
  • лабораторне обстеження;
  • функціональне обстеження.

Цим же наказом встановлено і строки проходження медичних оглядів.

Для проведення медичного огляду особа подає документ, що посвідчує особу, та фотокартку розміром 3х4 см.

Відповідальність за організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допущення їх до роботи без наявності необхідного медичного висновку несуть власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи.

Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються й можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua