Підтвердження диплома чи сертифіката лікаря-спеціаліста для роботи за кордоном

20 червня 2022 о 12:19
2899
Спеціальності :

МОЗ України надає роз’яснення щодо порядку нострифікації диплома, підтвердження сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про підтвердження/присвоєння категорії лікаря-спеціаліста, отриманих на території України

Від початку воєнної агресії рф проти України до МОЗ звертаються медичні працівники, які на період війни вимушені покинути Україну та планують тимчасово працевлаштуватися на роботу за спеціальністю в інших країнах, з приводу механізму підтвердження диплома, сертифіката лікаря-спеціаліста або посвідчення про присвоєння/підтвердження кваліфікаційної категорії.

У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України інформує, що проведення перевірки автентичності дипломів про освіту належить до компетенції Міністерства освіти і науки України.

Водночас верифікація документів, що підтверджують професійну кваліфікацію медичних і фармацевтичних працівників, які в період воєнного стану виїхали з України за кордон та бажають тимчасово працевлаштуватися за фахом, знаходиться у виключній компетенції МОЗ.

Звертаємо увагу, що МОЗ не уповноважувало жодну організацію, у тому числі громадські організації чи професійні асоціації, на здійснення діяльності щодо верифікації професійного статусу медичних та фармацевтичних працівників.

Як підтвердити диплом

Підтвердити диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста (зробити апостиль), який отримано в закладах вищої освіти України, можна виключно в Міністерстві освіти і науки України. Повноваження на проставлення апостиля надані МОН на підставі постанови КМУ від 18.01.2003 р. № 61.

МОН засвідчує апостилем офіційні документи про освіту, що видані закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами й організаціями. Офіційними документами про освіту вважаються документи про освіту (наукові ступені), видані за формою (зразком), встановленою в Україні на дату їх видачі відповідними нормативно-правовими актами; а також адміністративні документи: архівні довідки, навчальні плани, довідки, що видаються закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами й організаціями та стосуються сфери освіти і науки. Такими документами, зокрема, є атестати, дипломи і додатки до них, довідки і навчальні плани й деякі інші. З метою проставлення апостиля треба звернутися до Інформаційно-іміджевого центру МОН України, який проставляє апостиль на будь-які документи, отримані в Україні, що стосуються сфери освіти і науки.

Перелік документів, які треба апостилювати саме у вашому випадку, може вказати або посольство країни перебування, або навчальний заклад, де ви плануєте навчатися, або інша установа, що вас працевлаштовує.

Інформацію про роботу інформаційно-іміджевого центру МОН України ви можете знайти за посиланням

Як підтвердити посвідчення лікаря-спеціаліста

З метою проведення верифікації документів, що підтверджують поточний професійний статус медичного або фармацевтичного працівника (зокрема для підтвердження посвідчення про присвоєння/підтвердження категорії лікаря-спеціаліста), необхідно надіслати відповідний запит до МОЗ. У відповідь на електронну адресу запитувача буде надіслано перелік документів, які необхідно надати для проведення процедури верифікації професійного статусу.

Структурним підрозділом МОЗ, у сфері компетенції якого знаходиться зазначене питання, є Директорат медичних кадрів, освіти і науки.

Адреса для листування: [email protected]

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua