З 1 лютого 2022 р. усі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19, можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації запустили технічний функціонал для нових цифрових документів про щеплення.
Як отримати сертифікат
Щоб отримати сертифікат, достатньо надіслати запит на порталі чи в застосунку «Дія». Зробити це можна одразу в перший день введення дози вакцини проти COVID-19, щойно медики введуть дані про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Термін дії такого документа становитиме 270 днів, як і в усіх країнах ЄС.
Коментар Віктора Ляшка
«Як і обіцяли, всі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19, можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Наразі понад 350 тис. українців посилили свій захист та вже отримали бустерну дозу антиковідної вакцини. Принаймні 1 дозою вже вакцинована половина дорослого населення. Більше 47% отримали повний базовий курс вакцинації, а саме 2 дози. Збільшення частки вакцинованих українців дозволить нам з більшою впевненістю дивитися у майбутнє», — заявив міністр Віктор Ляшко.
Новим цифровим документом можна користуватися як всередині країни під час введення карантинних обмежень, так і за кордоном. Зокрема, український COVID-сертифікат після бустерної дози буде чинним в Україні з дня вакцинації, а в країнах, які входять до Довірчої мережі, — з 14-го дня від дати щеплення.
Сертифікат генерується за умови будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні. Зауважимо, для бустерної дози Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує надавати перевагу мРНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty, незалежно від того, якою вакциною раніше був проведений повний цикл вакцинації.
Слід зазначити, що окрім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ видається за місцем щеплення чи в сімейного лікаря, та в ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.
Окрім того, нагадаємо, 2 тиж тому Уряд, слідом за рішенням ЄС, скоротив термін дії зелених COVID-сертифікатів. Їх термін дії замість 365 днів тепер становить 270 днів. Щоб новий термін сертифіката коректно відображався у додатку «Дія», слід згенерувати свій документ повторно. Це важливо зробити, оскільки після того, як мине 270 днів від введення останньої дози повної вакцинації, документ втратить чинність.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua