Зберігання з дотриманням температурного режиму та логістику мРНК-вакцин з цієї поставки COVAX в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID через проєкт SAFEMed. Прибуття вакцин свідчить про налаштованість США підтримувати Україну у розширенні доступу її громадян до безпечних, гарантовано якісних вакцин проти COVID-19. Наразі кожен має змогу отримати базовий курс щеплення та зробити бустерну дозу вакцини проти COVID-19. Надходження додаткових доз вакцин посилить нашу спроможність протистояти поширенню нових штамів та пандемії, зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Дози надаються в рамках глобальних заходів із забезпечення справедливого та рівного доступу до безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19 у світі, щоб якомога більше людей в Україні отримали надважливий захист від захворювання, особливо у світлі поширення варіанту коронавірусу «омікрон».
ЮНІСЕФ вітає прогрес із темпами вакцинації від COVID-19 в України та закликає тих, хто вже отримав щеплення, мобілізувати далі своїх родичів, особливо літнього віку, та друзів прийти і отримати захист від COVID-19, — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Ярно Хабіхт, представник ВООЗ та голова Бюро ВООЗ в Україні, зазначив, що ВООЗ вітає надходження додаткових вакцин проти COVID-19. Аби подолати новий спалах пандемії, викликаний варіантом коронавірусу «омікрон», необхідно вакцинувати 70% населення країни до липня 2022 р.
Загалом з початку COVID-19 в Україні USAID надано допомогу у відповідь на пандемію на загальну суму понад 50 млн дол. США.
Ю.В. Жарікова
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua