Українці, щеплені різними вакцинами, можуть згенерувати COVID-сертифікат

30 вересня 2021 о 16:32
1358
Спеціальності :

Усі українці, щеплені від COVID-19, на підтвердження цього можуть згенерувати цифровий COVID-сертифікат. Це також стосується і осіб, які вакцинувалися за змішаною схемою, що дозволена в Україні. Наприклад, одна доза вакцини була Moderna, інша — Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Також дозволено комбінувати вакцини AstraZeneca на першу дозу та будь-яку мРНК-вакцину (Comirnaty/Pfizer-BioNTech або Moderna) на другу.

Про COVID-сертифікати

Існує декілька видів COVID-сертифікатів.

«Зелений» COVID-сертифікат свідчить про повну вакцинацію. Його можна отримати у цифровому форматі у застосунку або на порталі «Дія» після щеплення другою дозою дводозних антиковідних вакцин або на 14-й день після щеплення однодозною вакциною (наприклад Johnson & Johnson). Автоматично генеруються два документи: для зовнішнього та для внутрішнього використання. Документ, згенерований на сайті, можна надавати як в цифровому форматі, так і роздрукувати на звичайному папері. «Зелений» сертифікат дійсний 365 днів.

Українці, які отримали одну дозу дводозної антиковідної вакцини, можуть згенерувати внутрішній «жовтий» СOVID-сертифікат на сайті або в застосунку «Дія». Документ, згенерований на сайті, можна використовувати як у цифровому форматі, так і роздрукувати на звичайному папері. «Жовтий» сертифікат діятиме 120 днів.

Українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, також можуть отримати в сімейного лікаря паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію після щеплення другою дозою дводозних антиковідних вакцин або на 14-й день після щеплення однодозною вакциною. Таке свідоцтво дійсне 365 днів.

З міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43 країн, що увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС. Список учасників розширюється щомісяця, його можна перевірити за посиланням.

Паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію має діяти у всіх країнах, що з 2005 р. зобов’язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Втім слід пам’ятати, що кожна країна індивідуально встановлює протиковідні обмеження та перевіряти правила в’їзду для українців на спеціалізованому сайті Міністерства закордонних справ України — tripadvisor.mfa.gov.ua.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua