COVID-19: нові правила перетину кордону

26 серпня 2021 о 17:51
884
Спеціальності :

В Україні для автоматичного припинення самоізоляції людини у зв’язку з перетином державного кордону через мобільний додаток електронного сервісу «Вдома» не обов’язково мати винятково негативний тест на COVID-19, проведений методом полімеразної ланцюгової реакції. Тепер для цього можна мати негативний експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України

Відповідні зміни передбачені  Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 787.

Зокрема, мова йде про те, що самоізоляція, обсервація людини у зв’язку з перетином державного кордону не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведено після перетину державного кордону (крім осіб, які прибули з Російської Федерації, Республіки Індія та перебували на їх території більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів).

Як можуть адаптуватися заклади охорони здоров’я

Адаптуватися до цих змін та скористатися новими можливостями можуть всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензію на впровадження медичної практики та здійснюють тестування на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів.

Для цього Міністерством охорони здоров’я України підготовлено та направлено лист структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрації з метою підготовки переліку закладів охорони здоров’я всіх форм власності, які здійснюють тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигену SARS-CoV-2.

Усі зацікавлені заклади охорони здоров’я можуть звернутися до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та надати копію ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики (дата, строк дії, номер наказу, номер ліцензії та вид господарської діяльності, на право здійснення якого видано ліцензію).

Також для лабораторій, які здійснюють тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, додатково:

  • копію свідоцтва про атестацію лабораторії (у разі здійснення атестації до 31 грудня 2015 р.) або копію свідоцтва про сертифікацію лабораторії (у разі проведення сертифікації після зазначеної дати);
  • протокол підтвердження зразків перших п’яти позитивних випадків та перших десяти негативних, які відповідають визначенню випадку COVID-19, для тестування з використанням методів полімеразної ланцюгової реакції відповідно до п. 4 Стандарту 1 «Організація протиепідемічних заходів та медичної допомоги в осередку інфікування SARS-CoV-2», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 березня 2020 р. № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua