COVID-сертифікати: Уряд затвердив порядок їх формування та використання

2 липня 2021 о 11:22
1465
Спеціальності :

Уряд ухвалив постанову від 29.06.2021 р. № 677  щодо впровадження COVID-сертифікатів. Це цифровий документ, який буде підтверджувати статус громадянина про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тестів і статус, що людина одужала від COVID-19.

Розробкою та технічною реалізацією COVID-сертифікатів спільно займаються Міністерство цифрової трансформації, Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я України, Міністерство зовнішніх справ та Державна податкова служба України. Документ розробляється з урахуванням міжнародних вимог — EU Digital COVID Certificate Єврокомісії.

Коментар Михайла Федорова

«Україні вдалося побудувати ефективні процеси для швидкої розробки та впровадження сертифікатів. Раніше подібні проєкти міжнародного рівня в Україні та світі втілювалися роками. Ми постійно слідкуємо за інформацією впровадження COVID-сертифікатів у ЄС та світі. Це вперше у такі короткі терміни країни повинні напрацювати універсальні системи обміну інформацією, домовитися про взаємодію, протестувати інновації», — заявив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Усі дані про пацієнта вносять в електронну систему охорони здоров’я. Документ можна буде згенерувати в застосунку чи на порталі «Дія». А згодом також отримати паперовий у лікаря.

Коментар Віктора Ляшка

«Вакцинація – це квиток до повернення у звичний ритм життя, без карантинних обмежень та тяжкого перебігу хвороби. Наразі всі охочі можуть отримати щеплення в центрах масової вакцинації. Всі дані про щеплення вносяться в електронну систему охорони здоров’я. Тож коли людина завершила курс імунізації від COVID-19, а саме: отримала 2 дози вакцини, можна буде згенерувати сертифікат про вакцинацію у застосунку чи на порталі «Дія», а в перспективі також – отримати його у лікаря», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

COVID-сертифікати працюватимуть, як й інші документи в «Дії». Перевірити, чи дійсний сертифікат, можна буде за QR-кодом. Це зручно, адже не потрібно додатково впроваджувати спеціальне обладнання для перевірки.

Україна одна з перших країн, яка розпочала комунікацію із командою ЄС стосовно впровадження COVID-сертифікатів. МЗС України у співпраці з МОЗ та Мінцифри проводить переговори з країнами про взаємне визнання міжнародних сертифікатів. Постійно отримується актуальна інформація, адаптується під неї технічна частина. Після проходження технічної перевірки з боку ЄС відбудеться повноцінний запуск функціоналу.

Коментар Ольги Стефанишиної

«У квітні з віцепрезидентом Єврокомісії Вєрою Юровою ми ініціювали спільну роботу над сумісністю українського та європейського COVID-сертифікатів. Відтак ми одні з перших країн поза ЄС, хто має продуктивний діалог з цього питання. Символічно, що наші міжнародні сертифікати почнуть працювати у тестовому режимі з липня поряд із загальним запуском таких документів в Євросоюзі. Вони є нашим квитком до можливості користуватися безвізовим режимом в умовах коронавірусних обмежень», — заявила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина.

Долучитися до бета-тестування

Нагадаємо, з 1 липня 2021 р. Мінцифри спільно з партнерами запускає бета-тестування COVID-сертифікатів. Долучитися можуть особи, які вже отримали 2 дози вакцини від COVID-19 на території України. Уже близько 10 тис. користувачів зареєструвалися. Стати бета-тестувальником можна за посиланням: https://team.diia.gov.ua.

Уся актуальна інформація для подорожей громадян України за кордон — умови в‘їзду та транзиту, контакти посольств і консульств України за кордоном — доступна на онлайн-карті МЗС України tripadvisor.mfa.gov.ua

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua