На думку провідних вітчизняних лікарів, підвищення якості медичної допомоги можливе за умови впровадження сучасних комплексних методів лікування на усіх рівнях медичного обслуговування. Цьому мають сприяти науково-практичні консиліуми та конференції з актуальних питань медицини. Так, на початку листопада 2011 р. у місті Дніпропетровську пройшла науково-практична конференція з питань профілактики захворювань щитоподібної залози «Тиреошкола-2011». Понад 1500 українських ендокринологів, педіатрів, акушерів, гінекологів, терапевтів, кардіологів, сімейних лікарів із Дніпропетровської, Харківської, Київської та Луганської областей зібралися, щоб обговорити методи профілактики і лікування щитоподібної залози з урахуванням нових досліджень у цій галузі медицини. Зазначено, що поширеність тиреоїдної патології серед жителів України за останні 10 років зросла у 2 рази. Місце проведення заходу було вибрано не випадково, адже проблема високого рівня ендокринологічної захворюваності особливо актуальна для Дніпропетровського регіону, де знаходиться багато підприємств, що забруднюють атмосферу.
Надання якісних медичних послуг неможливе без належної професійної підготовки середнього медичного персоналу. Проблемам медсестринства в соціальній та клінічній медицині, і зокрема, питанню ступеневої освіти середнього медичного персоналу, була присвячена Всеукраїнська науково-практична конференція «Вища освіта в медсестринстві: проблеми і перспективи», що пройшла 10–11 листопада 2011 р. у місті Житомирі на базі Інституту медсестринства. У заході взяли участь провідні спеціалісти медсестринської справи, науковці, що займаються проблемами вищої медсестринської освіти, керівники медсестринства закладів охорони здоров’я.
На конференції розглянуто матеріали з проблем медсестринства науковців Польщі, Словакії, Чехії, а також досвід вищих медичних навчальних закладів І–ІV рівня акредитації та науково-дослідних інститутів України.
У рамках заходу проведено майстер-класи:
- реанімація та інтенсивна терапія — за технологіями невідкладної допомоги країн Європейського Союзу;
- навчальні алгоритми складних медсестринських маніпуляцій;
- підготовка до фізіологічних пологів — відповідно до сучасних технологій;
- тренінг із профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ/СНІДу — відповідно до програми дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ);
- командна робота стоматолога та зубного гігієніста — відповідно до євростандартів надання стоматологічної допомоги.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.guoz.dp.ua,
www.ztuoz.com.ua