Чи має пацієнт платити за знеболення чи анестезію відповідно до Програми медичних гарантій?

30 квітня 2021 о 11:54
2483
Спеціальності :

У Національній службі здоров’я України наголошують, що пацієнт купувати препарати для анестезії не повинен. Незалежно від того, планова це операція чи ургентна, а також при інших втручаннях, діагностиці чи лікуванні. Заклад має забезпечити необхідні лікарські засоби, які входять до Національного переліку, а також ті, які закуповуються в централізованому порядку за рахунок коштів інших програм державного бюджету.

За якими пакетами передбачено безоплатну анестезію

Забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу передбачено під час хірургічних операцій та обстежень у межах пакету «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, у тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур входить до переліку безоплатних послуг у пакеті «Медична допомога при пологах».

Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у такі пакети:

Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

Знеболення та обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом з консультацією лікаря-анестезіолога передбачено під час проведення обстежень для раннього виявлення онкопатології – це езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, гістероскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

Обов’язкова анестезія під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хіміотерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах. А також у пакеті «Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах».

Крім того, забезпечення знеболення та медикаментозної терапії входить до пакету зі стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19.

Національна служба здоров’я працює над розвитком та вдосконаленням пакетів медичних послуг за Програмою медичних гарантій. Умови закупівлі медичних послуг у закладів стосуються не лише вимог до спеціалізації та кількості фахівців, кількості обладнання. Вони стосуються й етики та гуманності. Зокрема, мова йде про своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування. Адже попередження страждань і болю дозволяє підвищити якість надання медичної допомоги.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr