МОЗ планує розширити Національний перелік основних лікарських засобів

9 квітня 2021 о 15:54
1407
Спеціальності :

Міністерство охорони здоров’я України планує розширити Національний перелік основних лікарських засобів. Відповідний проєкт постанови перебуває на фінальному етапі погодження в центральних органах виконавчої влади. Про це 9 квітня 2021 р. повідомила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як під час брифінгу.

Коментар Ірини Садов’як

«З ІІ кв. 2021 р. у вартість медичних послуг, які сплачуватиме Національна служба здоров’я України в межах Програми медичних гарантій, будуть входити лікарські засоби, що раніше закуповувалися централізовано МОЗ України, а також інші препарати для надання якісних медичних послуг відповідно до специфікацій для медичних послуг. Цим і обумовлено розширення Національного переліку», — зазначила І. Садов’як.

Що зміниться

Зокрема, до Національного переліку пропонують додати такі лікарські засоби:

  • холекальциферол та ергокальциферол, які застосовують для надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках;
  • амінокислоти та жирові емульсії для парентерального харчування для надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках;
  • метоксиполіетилен гліколь-епоетину бета для лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах;
  • альтеплаза та норепінефрин (норадреналін) для надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті;
  • фондапаринукс для надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда.

За всіма цими лікарськими засобами здійснили державну оцінку медичних технологій відповідно до Порядку проведення державної оцінки медичних технологій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 р. № 1300. Отже, названі препарати є клінічно та економічно ефективними для застосування їх у клінічній практиці в Україні. Висновки державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України» щодо цих лікарських засобів опубліковані на офіційному вебсайті уповноваженого органу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua