Стандартні заходи захисту — це група методів профілактики інфікувань. Медичні працівники завжди повинні бути озброєнні засобами індивідуального захисту. Адже робота з пацієнтами — небезпечна й ризикована. Особливо це стосується тих, хто працює з хворими на туберкульоз, кір, COVID-19.
10 стандартних заходів захисту:
- гігієна рук;
- використання рукавичок (за необхідності);
- халат захисний (за необхідності);
- маски (за необхідності);
- використання захисних окулярів або щитків (за необхідності);
- безпечні практики виконання ін’єкцій;
- безпечні обладнання та інструменти;
- безпечне поводження з відходами;
- очищення приміщень;
- безпечна білизна.
Очищення приміщень та використання чистого і безпечного обладнання
Прибирання приміщень — одна із ключових профілактик поширення патогенів у закладах охорони здоров’я. Фактично — це очищення поверхонь, видалення бруду, сміття, органічних речовин, зменшення кількості мікроорганізмів на забрудненій поверхні. Очищення здійснюється послідовно: від найменш до найбільш забруднених поверхонь. Підлогу очищають останньою. Робоче обладнання дезінфікують відразу після використання.
Засоби дезінфекції. Розчини повинні бути необхідної концентрації відповідно до рекомендацій виробника. Занадто висока концентрація має токсичний вплив на особу, яка контактує з розчином.
Заборонено. Використовувати розпилення фенолвмісних, четвертинних амонієвих сполук, озону та перекису водню.
Критичне медичне обладнання та інструменти мають очищатися, дезінфікуватися та стерилізуватися згідно з рекомендаціями виробника відповідно до ДСТУ EN ISO 17664:2018 Стерилізація медичних виробів.
Некритичне обладнання, наприклад дозатори, апарати ШВЛ, має бути очищене й дезінфіковане перед використанням для іншого пацієнта та/або після використання. Забезпечення кожного пацієнта індивідуальним набором некритичного медичного обладнання, таким як термометр, стетоскоп, тонометр, знижує ризики передавання інфекційних агентів.
Також до поверхонь, які слід очищати і дезінфікувати, необхідно додати комп’ютери, мобільні телефони, ноутбуки і планшети. Радимо під час огляду пацієнтів не мати при собі особистої кишенькової техніки.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами phc.gov.ua