Медичні працівники, які внаслідок гострої професійної хвороби на COVID-19 отримали стійку втрату працездатності, зокрема інвалідність, отримують від Фонду соціального страхування України щомісячні страхові виплати. Також зазначені виплати фінансуються для осіб, які перебували на утриманні медичних працівників у разі їх смерті.
Такі виплати щомісяця фінансуються Фондом соціального страхування України для медичного працівника упродовж усього його життя або до повного відновлення здоров’я. Їх розмір в обсязі 100% компенсує потерпілому втрачений заробіток відповідно до встановленого МСЕК ступеня втрати працездатності.
Які виплати здійснюються
Станом на сьогодні Фондом соціального страхування України здійснюються щомісячні страхові виплати для 16 медичних працівників, які мають ступінь втрати працездатності від 5 до 80%. Також щомісячні страхові виплати отримують 35 утриманців у разі смерті медичного працівника.
ФССУ направив 295 тис. грн на фінансування щомісячних страхових виплат за січень для зазначених осіб. З них на щомісячні виплати для медичних працівників — 92 тис. грн, для осіб, які перебували на утриманні померлих медичних працівників, — 203 тис. грн.
Щомісячна виплата для одного медика від Фонду соціального страхування України становить від 710,79 грн до 21 тис. 970 грн. Розмір такої виплати залежить від ступеня втрати працездатності й середнього доходу, який потерпілий мав на момент настання страхового випадку.
Нагадаємо, що окрім щомісячних страхових виплат, Фонд соціального страхування України профінансував для зазначених осіб одноразові допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням і компенсував медичним працівникам втрачений за час лікування гострої професійної хвороби заробіток. Для медичних працівників, яким встановлено інвалідність, або для їх родин у разі смерті медика Фондом соціального страхування України також профінансовано одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами fssu.gov.ua