Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302» (далі — Проєкт акта).
Метою розроблення Проєкту акта є врегулювання системи та реалізація концепції безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я.
Встановлено, що Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, яке викладається у новій редакції Проєктом акта, визначає основні засади здійснення безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, до яких належать: лікарі, провізори, молодші спеціалісти з медичною освітою (далі — фахівці у сфері охорони здоров’я).
Проблема, яка потребує розв’язання
Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302 затверджено Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я (далі — Положення).
Пунктом 17 Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку медичної освіти в Україні на 2019–2021 роки, схваленому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 674-р, передбачено нормативно-правове регулювання здійснення безперервного професійного розвитку.
Згідно з пунктом 6 Положення, вимоги до заходів безперервного професійного розвитку затверджуються МОЗ України.
Пунктом 9 Положення передбачено, що вимоги до організаторів (провайдерів) заходів безперервного професійного розвитку, порядок та умови внесення їх до реєстру організаторів (провайдерів) затверджує МОЗ України.
Відповідно до пункту 10 Положення, з 1 липня 2020 р. бали безперервного професійного розвитку за заходи, проведені в Україні, нараховуються виключно за заходи організаторів (провайдерів), що зареєстровані агенцією з питань безперервного професійного розвитку або міжнародними асоціаціями у сфері безперервного професійного розвитку/безперервної медичної освіти, відповідно до переліку таких асоціацій, затвердженого МОЗ України.
З метою ефективного нормативного врегулювання вищевикладених завдань та приведення у відповідність у зв’язку зі змінами в законодавстві внаслідок встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Положення викладається у новій редакції.
Суть Проєкту акта
Проєктом акта викладається у новій редакції Положення та вступна і постановляюча частини постанови. Проєктом акта передбачено:
>Проєктом також передбачено, що Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників для провізорів та молодших спеціалістів з медичною освітою застосовуються з 1 січня 2022 р.
Куди надавати пропозиції
Зауваження та пропозиції приймаються Директоратом медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України протягом одного місяця з дня оприлюднення Проєкту акта на офіційному вебсайті МОЗ України у письмовому чи електронному вигляді на адресу: Міністерство охорони здоров’я України, 01601, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 7; e-mail: [email protected]
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua