Міністерством охорони здоров’я України винесено на громадське обговорення проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я».
Проєкт акта розроблено на виконання частини сьомої статті 8 та статті 141 Основ законодавства України про охорону здоров’я, якою визначено, що розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Про що документ
Проєктом акта передбачено:
1. Затвердити Порядок розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, що додається.
2. Міністерству охорони здоров’я України протягом шести місяців розробити та затвердити:
- Методику розроблення стандарту медичної допомоги на засадах доказової медицини.
- Методику розроблення клінічного протоколу та нового клінічного протоколу на засадах доказової медицини.
- Методику використання клінічних настанов, вибраних Міністерством охорони здоров’я України для застосування на території України як клінічного протоколу без проходження процедури їх адаптації в закладах охорони здоров’я.
- Методику розроблення табеля матеріально-технічного оснащення.
- Методику розроблення системи індикаторів якості медичної допомоги.
- Методику створення формулярів лікарських засобів.
- Положення про мультидисциплінарну робочу групу з розробки стандарту медичної допомоги, клінічного протоколу.
- Положення про фармакотерапевтичну комісію закладу охорони здоров’я.
- Порядок ведення реєстру галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
3. Міністерству охорони здоров’я України привести протягом шести місяців свої нормативно-правові акти у відповідність із цією Постановою.
4. Міністерству охорони здоров’я України вжити заходів для створення та функціонування реєстру галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
5. Визначити відповідальним за матеріально-технічне та організаційно-методичне забезпечення, інформаційний та методичний супровід галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я державне підприємство «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» або інше державне підприємство чи установу, уповноважену Міністерством охорони здоров’я України.
Проблема, яка потребує вирішення
Ефективна державна політика у сфері охорони здоров’я сприяє покращенню медичного обслуговування населення, забезпечує законність і стабільність діяльності галузі та гарантує доступність, якість, ефективність і безпеку лікарських засобів.
До цього часу розробка та впровадження галузевих стандартів (стандартів медичної допомоги, клінічних протоколів, формулярів) здійснювалася за відповідними нормативно-правовими актами. У зв’язку із трансформацією сфери охорони здоров’я, втіленням найкращих практик покращення якості та ефективності медичних послуг виникла необхідність удосконалення підходів до розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Зокрема, Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» передбачено, що програма державних гарантій медичного обслуговування населення розробляється з урахуванням положень галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Затвердження проєкту акта дозволить врегулювати питання розроблення, взаємодії галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, контролю за їх дотриманням, моніторингу їх впровадження для забезпечення прав пацієнтів на отримання медичної допомоги у необхідному обсязі й належної якості з подальшим підвищенням ефективності роботи закладів охорони здоров’я і гарантування доступності та раціонального використання в державі ефективних та безпечних лікарських засобів належної якості.
Куди надавати пропозиції
Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж 15 днів з дня оприлюднення до Експертної групи з питань спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на e-mail: [email protected]
Контактний тел.: (044) 253-69-67.
Раніше ми повідомляли, що Утворено робочі групи із розробки медичних стандартів і протоколів за деякими спеціальностями
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua