Атестація лікарів, індикатори якості та ліцензування медичної практики

2 липня 2020 о 09:50
8459

З початку 2021 р. в Україні буде запроваджено індикатори якості роботи лікарів первинної медичної ланки. Серед пріоритетів МОЗ – мотивація і професійне зростання медичних кадрів. Про це під час брифінгу 1 липня 2020 р. повідомила Ірина Микичак, заступник міністра охорони здоров’я України.

Оплата праці лікарів-інтернів

Було також зазначено, що в Україні з 2021 р. заклади охорони здоров’я, які є базами інтернатури, отримуватимуть кошти для оплати праці керівників інтернатури та заробітної плати лікарів-інтернів через Національну службу здоров’я України (НСЗУ) в рамках окремої освітньої програми. У 2020 р. лікарі-інтерни почнуть працювати на базах стажування з 1 серпня. На це виділено відповідні кошти з державного бюджету.

Атестація лікарів

МОЗ  України також звертає увагу лікарів на те, що посвідчення про атестацію, у разі закінчення терміну їх дії у період карантину, будуть чинними ще протягом року. Якщо медпрацівник подав необхідні документи в атестаційну комісію не пізніше, ніж за 2 міс до закінчення 5-річного строку з моменту попередньої атестації, виплати будуть проводитися до ухвалення рішення атестаційної комісії. Наступного року цю систему буде змінено, Міністерство веде роботу над впровадженням європейських підходів до ліцензування медичних працівників.

МОЗ України також переглядає Перелік циклів спеціалізації та підвищення кваліфікації лікарів і провізорів у закладах вищої та післядипломної освіти. Таким чином, Міністерство спрощує вимоги до післядипломного навчання і наближає їх до європейських стандартів. Зокрема, буде подовжено терміни вторинних спеціалізацій майже для всіх спеціальностей. Водночас дорослим та дитячим вузьким спеціалістам буде запропоновано полегшений механізм перекваліфікації. Крім того, терміни стажування визначатимуться залежно від перерви у лікарському стажі за спеціальністю. МОЗ скасує вимогу до педіатрів отримувати згоду Міністерства на перепрофілювання. Найближчим часом відповідний наказ МОЗ буде запропоновано для громадського обговорення.

Ліцензування медичної практики

Нині працює безконтактна система подачі документів для отримання ліцензій на провадження господарської діяльності з медичної практики. МОЗ жорстко контролює видачу ліцензій суб’єктам господарювання та їх відповідність усім вимогам. На засіданні Ліцензійної комісії минулого тижня розглянуто 128 ліцензійних справ, за якими прийнято рішення про видачу 79 ліцензій на провадження господарської діяльності з медичної практики, відмовлено у видачі 49 ліцензій, анульовано – 14.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»