Медична освіта: затверджено вимоги до складання іспитів в умовах карантину

29 травня 2020 о 14:56
5299

Постановою головного державного санітарного лікаря України від 28 травня 2020 р. № 29 затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні атестації здобувачів освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про що документ

Тимчасові рекомендації визначають заходи, обов’язкові до виконання суб’єктами, відповідальними за організацію атестації — закладами фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, які здійснюють підготовку здобувачів (інтернів) за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (далі — заклади вищої освіти), Державною організацією «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України» (далі — Центр тестування), з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суть рекомендацій

1. Заклади вищої освіти забезпечують інформування здобувачів (інтернів) мовою навчання щодо:

  • ознак респіраторних захворювань (підвищена температура тіла, нежить, кашель, задишка тощо), які можуть бути підставою для недопущення до складання іспиту;
  • протиепідемічних заходів, яких слід дотримуватися під час складання іспиту.

2. Заклади вищої освіти спільно з Центром тестування визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім особам, які залучені до проведення іспиту (здобувачі, проктори Центру тестування, відповідальні особи з числа працівників закладів вищої освіти), перед його початком.

Особи, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до проведення іспиту. У разі недопуску здобувача (інтерна) до складання іспиту, проктором та відповідальною особою з числа працівників закладу вищої освіти складається акт.

3. Центр тестування забезпечує інформування здобувачів (інтернів) про можливість участі у додаткових складаннях іспиту для осіб, які не будуть допущені до тестування за станом здоров’я, або які були відсутні на складанні іспиту у зв’язку з обставинами (документально підтвердженими), спричиненими карантином (у тому числі припинення транспортного сполучення між областями та авіасполучення з іншими країнами).

4. У день проведення іспиту в закладі вищої освіти забороняється проведення інших заходів, у тому числі лабораторних робіт, контрольних та підсумкових заходів, публічного захисту дисертацій тощо.

5. Заклади вищої освіти визначають маршрути здобувачів до аудиторії проведення іспиту та формують графік, за яким відбувається допуск здобувачів у будівлю, де проводяться іспити. Маршрути та графік допуску повинні враховувати час, необхідний для проведення термометрії, та запобігати утворенню скупчення осіб.

6. На вході до будівлі, в якій проводяться іспити, заклади вищої освіти організовують місця для оброблення рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активнодіючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% — для етилових спиртів. Місця для оброблення рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

7. Допуск до будівлі та участь у проведенні іспиту дозволяється лише у захисних масках або респіраторах.

Респіратори можуть використовуватися протягом усього тестування. Захисні  маски необхідно змінювати не рідше ніж один раз на 3 год або якщо маска забруднилася/стала вологою.

Допуск до закладу вищої освіти осіб, які супроводжують, крім осіб, які супроводжують здобувачів (інтернів) з інвалідністю, забороняється.

8. Місця розсадження здобувачів визначаються завчасно, з дотриманням дистанції між ними не менше ніж 1,5 м, відповідно до Плану розміщення посадкових місць (додається) та не більше 50 осіб в аудиторії.

У місцях проведення іспитів розміщується додаткова інформація (плакати/банери) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Під час іспиту за сприятливих погодних умов рекомендовано відчиняти вікна при зачинених вхідних дверях.

9. Заклади вищої освіти забезпечують:

  • постійну наявність у санітарних кімнатах рідкого мила та одноразових паперових рушників. Використання багаторазових рушників заборонене;
  • проведення очищення та дезінфекції поверхонь в аудиторіях, у тому числі місць для сидіння, та провітрювання аудиторій перед і після іспиту протягом не менше 30 хв;
  • розміщення на виході із закладу вищої освіти контейнера для використаних засобів індивідуального захисту та серветок із чіткими яскравими відмітками «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ».

Раніше ми повідомляли про затвердження тимчасових рекомендацій та щодо організації протиепідемічних заходів у деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, при перевезенні пасажирів метрополітеном, а також для дитячих садочків, готелів, ЗНО, іспитів, перевезення пасажирів наземними видами транспорту.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua